Vipbakim

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj yapmak isteyen herkes için belli başlı kurallar ve yapılacak işlemler için de başarıya ulaşılmasını sağlayacak özellikler kendini gösterebiliyor. Makyaj yapmanın püf noktaları kişinin gün boyunca ne kadar hareketli olacağına, nereye gideceğine ve ne için süsleneceğine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Sportif bir giyim için ağır ve son derece koyu renkleri tercih etmenin ne kadar saçma duracağını düşündüğünüzde kararınızı daha farklı şekilde verebilirsiniz. Eğer bir davete veya nikah benzeri yerlere gidiyorsanız da tam olarak size yakışabilecek ve size has özelliğinizi ortaya çıkarabilecek makyajı yapmanız gerekiyor. Allığın nasıl sürüleceği ve gözle ilgili işlemlerin nasıl yapılacağı da tamamen kişiye, tavrına ve onun yüz tipine göre belirlenecektir.

Başarılı Makyaj İçin Yüz Tipi Belirlenmeli

Esmer teni bulunanlar için çoğu zaman yüzlerini daha açık göstermek için çabalamalarına neden olabilecek malzemelerin üretildiği görülebiliyor. Günümüzde ise kişinin kendi özelliklerini de ortadan kaldırmadan güzelliğini gösterebilmesini sağlayabilecek teknikler geliştirildi. Beyaz tenliler için ortaya çıkan tekniklerde daha renkli malzemelerin yoğun şekilde kullanımında güzellik kavramıyla karşılaşıldığı görülmüştür.

Açık tenliler için yapılan işlemlerin esmerlerde de kendi vücut renklerine uygun olabilecek şekilde yapılandırılması gerekiyor. Makyaj yapmanın püf noktaları sayesinde gün boyunca ten renginizin koyuluğuna göre siyah, kahverengi veya ortalama koyuluktaki yeşil renklere yönelebilirsiniz. Böylelikle hem güzel görünecek hem de gözlerinizin ve dişlerinizin çok daha güzel görünmesini sağlayabileceksiniz. Yüz tipinizin dikdörtgen, kare, yuvarlak, ve kalp şeklinde olup olmadığına karar vermelisiniz. Çene yapınız, alnınız, saçlarınız ve yüzünüzün genişliği de bu ararı vermenize yardımcı olacaktır. Böylelikle gözlere, dudaklara veya yanaklara çalışılmasıyla ilgili işlemler sonuca ulaştırılabilecektir.

Yüzün Güzel Bölümü Seçilmeli

İlk olarak hangi yüz tipine sahip olduğunuzu belirlediyseniz, daha sonra size en çok yakışan ifadeyi takınmanız gerekiyor. Eğer gülmek size yakışıyorsa, bu esnada ortaya çıkan bir özelliğinize dikkat etmelisiniz. Kısa süreli veya kahkaha atacak şekilde gülerken yanakları şişen bir insansanız, bu esnada dudaklarınızın herhangi bir önemi kalmayacaktır. Burada önemli olan nokta tamamen dişler ve yanaklar olarak tanımlanabilir. Size en çok yakışan sonuçların ortaya çıkarılması sayesinde hem eğlenceli kişiliğinizi yansıtabiklir hem de ifadelerinizin karşı tarafa daha net geçmesini sağlayabilirsiniz.

Merak edilen özelliklerin tamamen kişinin yüz tipine göre değil, davranışlarına ve o gün yapacaklarına göe de değişebileceği unutulmamalıdır. Eğer sürekli gülen bir insan değilseniz, sizi sürekli olarak gülüyormuş gibi gösterecek bir kaş tarasımı seçmeniz son derece yanlış olacaktır. Bu hem duygularınızı ifade etmede zorluk çekmenize neden olur, hem de makyaj yapmanın püf noktaları açısından beklenmedik sonuçlarla karşılaşılmasına yol açacaktır. Akşam ve sabah için yapılacak olan makyajların farklı olması gerektiğini unutmamalı ve en önemli özelliğinizin kıyafetinizle birlikte ortaya çıkacağını da bilmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.