Vipbakim

Makyajla Aydınlık Bir Cilde Sahip Olun

Makyajla Aydınlık Bir Cilde Sahip Olun

Kırmızı halıda, filmlerde ya da kataloglarda gördüğünüz aydınlık cilde sahip olmak ister misiniz? Gördüğünüz görüntülerin tamamı makyaj ya da ışık hilesinden ibaret değil. Doğru ürünü doğru şekilde kullanarak aydınlık ve sağlıklı bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Elbette bunun için yapmanız gereken birkaç şey var. Bu yazımızda aydınlık cilde kavuşmak için yapmanız gerekenleri derledik, size ise sadece okumak ve uygulamak kaldı. Girdiğiniz bir ortamda tüm gözlerin size dönmesini ve sağlıklı, enerjik cildiniz ile göz doldurmayı istiyorsanız işte aydınlık cilt makyajı için birkaç adım.

Cildinizi Nemden Mahrum Bırakmayın ve Temiz Tutun

Aydınlık bir cilt görüntüsü elbette sadece kozmetik ürünlerle olmaz. Bu görüntüyü destekleyecek sağlıklı ve temiz bir cilde ihtiyacınız var. Gözenekler ya da siyah noktalar ile dolu bir ciltte hiçbir makyaj ürünü istediğiniz ışıltıyı sağlamaz. Eğer bu tür sorunlar varsa cildinizde, önce bunlardan kurtulmanız gerekir. siyah nokta ve gözenekleri yok etmek için düzenli maske ve pelin g uygulaması yapabilirsiniz.

Birkaç uygulamada etkisini gösterecek ürünler ile istediğiniz ışıltılı görünüme kavuşabilirsiniz. bunun yanı sıra muhakkak cildinizi sürekli şekilde temiz tutmanız lazım. Zaten günlük temizlik de akne, sivilce ve siyah noktanın önüne geçmenizde size yardımcı olacaktır. Cildinizin temizliği için asla makyajla yatmamaya özen gösterin. Daha derin temizlik için de düzenli cilt bakımı yaptırabilir ya da evde kendiniz maske uygulayabilirsiniz. Cildin ihtiyacı olan nemden de onu mahrum etmemeye özen gösterin. Kuru bir ciltte hiçbir makyaj kendini göstermez. Ayrıca kuru cilt sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösterir. İhtiyacınıza uygun bir nemlendirici yüz kremi makyaj masanızdan eksik olmasın.

Doğru Ürünler Kullanmaya Özen Gösterin

Etrafta gördüğünüz ve kavuşmak istediğiniz ışıltılı doğal makyaj için seçeceğiniz ürünler çok önemli. Makyajınızı yaparken ilk olarak aydınlatıcı bir baz kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu baz makyajın cildinizde daha uzun süre kalmasında faydalı olur. Bazın üstüne uygulayacağınız fondötenin ışıltılı olmasına özen gösterin. Mat fondötenler, istediğiniz parlaklığı ve enerjik görünümü vermez. Aydınlık görünümü devam ettirmek için kullanacağınız pudra da çok önemli. Pudra seçerken cildinizi kurutmayacak, mümkünse nemlendirici özelliği olan bir pudra seçmeye çalışın.

Pudrayı tüm yüzünüze uygulamak yerine çene, burun ve alın bölgenizde kullanmayı deneyin. Böylece keskin bir ifade yerine ışıltı geçişleri olan bir görüntü kazanmış olursunuz. daha sonra makyajınızı krem allık ve doğal tonlarda rujlar ile tamamlayın. Krem allıklar, toz allıklara göre daha doğal bir görüntü kazandırır, ayrıca kullanımı da daha pratiktir. Allığınızı ve pudranızı yanınızda taşıyarak gün içinde makyajınızı tazelemeniz aydınlık görüntünüzü gün boyu devam ettirmenizi sağlar. Şeftali ya da nude tonlardaki parlak bir ruj ile istediğiniz aydınlık ve ışıltılı makyaja ulaşmak için son dokunuşları yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.