Vipbakim

Makyajla yüz hatları nasıl belirginleştirilir?

Makyajla yüz hatları nasıl belirginleştirilir?

Belirgin yüz hatlarına sahip olmayı her kadın ister. Güzel bir makyaj ile ya da farklı egzersizler dahilinde, yüzünüzün hatlarını belirginleştirme işlemi uygulayabilirsiniz. Bunu sadece makyaj dahilinde değil; aynı zamanda da kilo vererek bile uygulayabilirsiniz. Özellikle daha kilolu kadınların yüz hatları, diğerlerine göre daha az belirgindir ve neredeyse hatları yok denecek kadar azdır. Yüz hatları belirginleştirme adına neler yapabiliriz, buna bakacağız.

Elmacık Kemikleri

Parlak pudralar sayesinde, daha belirgin yüz hatlarında yer verilen elmacık kemiklerine dikkat çekebilirsiniz. Özellikle de tam elmacık kemiklerinin üzerine ve kaşlarınızın bitiş kısmına süreceğiniz hafif parlak pudralar sayesinde; daha güzel gözükeceksiniz. C kalıbında bulunan parlak pudralar, en ideal belirginleştirici olarak karşımıza çıkar. Ama şunu da unutmamak gerekir; ne kadar parlak gözükürse, o kadar güzel değil terli gözükürsünüz.

Zarif Burun

Neredeyse tüm makyaj uzmanları ve ünlülerin yaptığı bu yöntem sayesinde; hem burnunuz daha ince gözükecektir hem de oldukça zarif duracaktır. Kontör kalemi veya kahverengi göz kalemi ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gözlerinizin hizasından, burnunuzun iki yanına yukarıdan aşağıya doğru çizgi çekin. Çizgileri ne kadar yakın tutarsanız; burnunuz o kadar ince gözükecektir. Daha sonrasında ise; bu kalemi iyice yedirin ki ten renginize yakın olsun. Burnunuzun üzerine ise; parlatıcı sürün ve farkı görün.

Göz Altı Torbaları

Elmacık kemikleri dışında harmanlanacak olan bu ürün sayesinde; akşamdan kalma olan göz torbalarınız neredeyse yok gibi gözükecektir. Teninizden biraz açık tonda kapatıcıyı, gözlerinizin içinden dışarıya doğru ve üçgen bir şekilde sürün ve daha sonrasında teniniz ile iyice birleşmesi adına dağıtın. Bu sayede göz altı torbaları size merhaba demeden; siz onlara güle güle diyeceksiniz.

Daha Dolgun Dudaklar

Her ne kadar inanması zor olsa bile; dudakları da hileler dahilinde belirginleştirmek mümkün olacaktır. Alt dudağınız yarım santim altına kahverengi bir göz kalemi ile çizgi çekin ve dağıtın. Aman abartıya kaçmayın ki, o kadar da belli olmasın. Koyu renk gözün hemen algıladığı bir renk olduğu için; anında belirgin olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.