Vipbakim

Maskara Nasıl Sürülür?

Maskara Nasıl Sürülür?

Bayanların hayatlarında vazgeçilmezi olan makyaj birçok malzemeden oluşmaktadır.  Bu malzemelerin başında yorgun ve bitkin gözlere çözüm bulan, güzelliğinize güzellik katan maskara gelmektedir. Ben de bu yazımda sizlere maskara nasıl sürülür? bunu yazmak istiyorum.

Maskara güzelliğinize güzellik katmakla birlikte gözlerinize zarif ve çekici dokunuşlar yapacaktır.

Severek tercih edilen makyaj malzemelerinden olan maskarayı bayanlar severek kullanmakta ve yanlarından ayırmamaktadır. Hiç makyaj yapmayan bir bayan maskara ile gözlerine küçük dokunuşlar yapıp, dışarı çıkabilir.

Maskara ; kirpiklerin daha dolgun, canlı, uzun olmasını sağlayarak kirpikleriniz baştan yaratır. Ayrıca maskara göz makyajında bayanlar için vazgeçilmezler arasında olmakla birlikte,  ünlü kozmetik markalarının üzerinde yarıştığı bir kozmetik malzemedir.

Elinizde bulunan maskaranın özelliğine göre, kirpikleriniz istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Yani kirpiklerinizi daha dolgun, daha uzun, daha kıvrık hale getirebilmeniz için ilk şart elinizdeki maskaranın buna uygun özellik taşıyıp taşımamasına bağlıdır.

Maskara kullanımında başarılı sonuç alabilmek için öncelikle maskaranızın göz sağlığına uygun, kaliteli olması gerekmektedir. Maskaranın kullanımında altın kurallar vardır. Bu kuralları uygularsanız göz makyajının bir bölümünü halletmiş olursunuz.

Maskara Kullanımında Altın Kurallar;

  • Maskarayı aşağıdan yukarı doğru sürün. Maskarayı sürmeye aşağıdan yukarıya, bütün kirpiklere sürerek başlamalısınız. Bu aşamayı kirpiklerinizi istediğiniz dolgunluğa eriştirinceye kadar yapın.
  • Kirpik kıvırıcı kullanın. Maskara kullanmadan önce kirpik kıvırıcı kullanmak çok önemlidir.
  • Kirpiklerinizin çıkış yönünün ters tarafına maskarayı sürmek aynı anda kirpiklerinizi kıvırmak maskarayı başarılı bir şekilde sürmenin en önemli adımlarındandır.
  • Gözlerinizin daha büyük görünüme sahip olması için maskarayı en dipte olan kirpiklerinize uygulamak gözlerinizi daha büyük ve güzel gösterecektir.
  • Renkli maskara kullanmak isteyen bayanlar mavi, gri gibi, maskarayı sadece üst kirpiklerine uygulamaları yeterlidir. Bu maskaralarda kalem ve fara gerek yoktur.
  • Son olarak da bir de zikzak hareketi vardır bu hareket kirpiklerinizin yoğunluğunu arttıracak ve onları uzatmaya yardımcı olacaktır.

        Yukarıda birkaç tavsiyede bulunduk maskarayı en iyi biçimde kullanmak için tavsiyelerimizi dikkate almanız dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.