Vipbakim

Mat Ruj Nasıl Pürüzsüz Olur?

Mat Ruj Nasıl Pürüzsüz Olur?

Son dönemin en moda makyaj ürünlerinden olan mat rujlar, pürüzsüz bir şekilde görünmeleri için pürüzsüz dudaklara sürülmeleri gerekir. Peki mat ruj nasıl pürüzsüz olur ve nasıl etkileyici görünürsünüz?

Tiklerden Vazgeçin

Dudak yeme alışkanlığınız varsa, bu durum kesinlikle mat ruj sürmenizi engeller. Çünkü dudaklardaki etlerin kemirilmesi, küçük ya da büyük yaraların oluşması rujun güzel görünmesini engelleyen en önemi etkendir. Bu tiklerden vazgeçmeniz ve dudak bakımını yapmanız için birçok yöntemi uygulayarak dudaklarınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Dudak Peelingleri

Dudaklarınıza peeling uygulamak için toz şeker başta olmak üzere birçok dudak peelingi kullanabilirsiniz. Dudak peelingini haftada iki gün yaparak daha sonra dudak nemlendirmek için bir yöntem tercih etmelisiniz.

Dudak Nemlendirme

Dudak nemlendirmek için birçok yöntem kullanılır. Bu yöntemler arasında olan doğal yağlar ve bitkisel balmlar kısa sürede dudaklarınızdaki tahribatın onarılmasını sağlamaktadır. Nemlendirici olarak rujların kullanılması tercih edilse de doğal balmları kullanmanız daha iyi çözümler olabilir.

Kaliteli Ürün Seçimi

Dudak bakımı ve kozmetiğinde kullandığınız birçok yöntemle kaliteli olan ürünler kullandığınızda birçok sorunun ortadan kalkması da mümkün olur. Kaliteli olan kozmetik ürünlerin kullanılması birçok sorunun da öne geçer. İçeriğindeki kimyasal ürünlerin az olduğu birçok farklı kozmetik dudak bakımınızı da sağlar. Bu yüzden makyaj yapımında kullanılan malzemelerin kaliteli olduğu güvenli markaları tercih etmeniz gerekir.

Baz Uygulayın

Makyaj malzemesi bazı kullanarak dudaklarınızı pürüzsüz hale getirin. Daha sonra mat ruju uygulayarak, makyajınızı sabitleyin. Mat rujlar kalıcı rujlar olduğu için genelde kolay çıkmazlar. Bu yüzden ruju sürerken dudakların iç kısımları ve çevrelerinin de düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Bazınız yoksa dudak balmı kullanabilirsiniz.

Mat Ruj Seçimi

Mat ruj seçimi için öncelikle ten renginize hangi rujun uyum sağladığını bulmanız gerekir. Mat rujlar genelde koyu renk rujlar olmaktadır. Bu yüzden ten renginiz beyazsa koyu tonlar size çok yakışacaktır.  Genelde bordo, kırmızı ve tonları çok sık tercih edilen renkler arasındadır. Bu yüzden mat ruj seçimi için renk faktörünü göz önünde bulundurarak çözüm bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.