Vipbakim

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Ülkemizde bulunan mavi gözlüler için, onların göz güzelliği ve göz renginin farklılığının ortaya koyan makyaj tarzları oldukça dikkat çekicidir.

Ülkemizde renkli gözlü insan sayısı çok fazla değildir. Nüfusun geneline vurulduğunda bu sayı çok az kalmaktadır. Renkli gözler içersinden mavi gözlüler hem görsel hem de farklılık anlamında bir adım öne çıkmaktadır. Ama birçok mavi gözlü bayan gerekli makyajı yapmadığı için gözlerinin bu farklı güzelliğini ön plana çıkaramamaktadırlar.

Oyda göz ve göz rengi güzelliğini en iyi şekilde ortaya koyabilmek için o renk gözü ile uyumlu makyaj yapılmalıdır. Özellikle mavi göz rengi için farklı ve oldukça iddialı makyaj sitilleri bulunmaktadır. Bu analda gerekli bilgiye sahip olmayan bayanlar muhakkak profesyonellerden yardım almalıdırlar. Mavi gözler için makyaj önerilerini sizler için derledik.

Mavi Gözlüler İçin Makyaj Tüyoları      

  • Mavi gözleri en etkileyici şekilde açığa çıkmasını sağlayan en ideal renkler gri, menekşe ve toprak renk tonlarıdır. Ayrıca bu renk tonlarına olarak lavanta rengi ve tozpembe de tercih edilebilmektedir.
  • Mavi göz rengi ile aynı renk bir far kullanmak gözün dikkat çekiciliğini oldukça azaltacaktır.
  • Mavi gözlü olanlar için genelde sade makyaj önerileri yapılmaktadır. Ama bazı kadınlar her ne şartta olursa olsun iddialı makyaj yapmak istemektedirler. Bu sebeple özellikle gece makyajında tercih edebileceğiniz bronz tonlar hem mavi göz renginize uygun olacaka hem de iddialı bir makyaj tarzı benimsemiş olacaksınız.
  • Mavi gözlerin çekiciliğini en iyi ortaya koyan sitillerden biride kuyruklu eyeliner kullanılmasıdır. Bu durum mavi gözün güzelliğini oldukça ön plana çıkartmaktadır.
  • Makyaj yaparken bronz ve altın renklerinin yanı sıra kahverengi tonlarını da mavi gözlü bayanlar için uygun olmaktadır. Kahverengi tonlu bir makyaj ile mavi gözlerin güzelliği çok daha net bir şekilde ortaya çıkarılmaktadır
  • Göz makyajında kontrast renkleri kullanmak çok tercih edilen bir durum olmamakla beraber, mavi gözlüler için bunun bir istisnası bulunmaktadır. Bu istisnada turuncu fardır. Turuncu farlar mavi gözlerle birlikte oldukça dikkat çekici olmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.