Nişan Makyajı Modelleri

Özel günlerde hanımlar, daha özenli olurlar. Makyaj konusunda özellikle daha seçici olduklarını söyleyebilmek mümkündür. Nişan makyajı, hanımlar için çok önemlidir. Yüze uygun makyaj şeklinin özenle seçilmesi, sırıtmaması ve cilde zarar vermemesi için özellikle dikkat edilmesi gereken bir makyaj türüdür diyebiliriz.

 

Peki nişan makyajı yaparken nelere dikkat edilir? Nasıl yapılır ve faydaları nelerdir? Bu konu ile alakalı araştırma sonuçlarımızı aşağıda sizinle paylaşmak istiyoruz.

 

Nişan Makyajı Nedir? Nasıl Yapılır?

Hanımların kendi nişanlarında yüzlerine en uygun makyaj şeklinin seçilmesi ve uygulanması yöntemine verilen isimdir. Bu makyaj, profesyonel ellere yaptırıldığı zaman 3 ile 4 saat arasında ciddi bir zaman dilimi almaktadır. Kendi nişanınızda en güzel sizin olmanız gerekir. Bu durum göz önünde bulundurularak özenerek yapılan bir makyaj modelidir.

 

Uygulanma aşaması, biraz uzun sürebilmektedir. Öncelikle cildinizin yapısı kuaför tarafından incelenir. Yüzünüze uygun makyaj maddelerinin kullanımı kararlaştırılır ve düşünsel anlamda bir şekil belirmiştir. Uygulama aşamasında genellikle suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanılır. Böylelikle ağlama, terleme gibi durumlarda makyaj yüzünüzden akmayacaktır. Aşırı renklendirme olmayacak şekilde fondoten, göz kalemi ve rimel, ruj ve oje gibi işlemleri içerir. Elinin isteğine göre manikür ve pedikür de gerçekleştirilir.

 

Nişan Makyajı Özelliği

Aşağıda göreceğiniz nişan makyajı modelleri ile kendinize uygun tarzı yansıtabilirsiniz. Nişan  makyajı diğer makyajlardan ayıran en önemli özelliklerden birisi de suya dayanıklı ürünler ile gerçekleştirilmesidir. Bunun dışında cildin öz görüntüsünü fazla kapatmayacak şekilde uygulamalar  yapılır. Bununla birlikte çeşitli cilt bakım ürünleri kullanılarak ilerleyen süreçte bu makyajın sorun çıkarmaması adına da önlemler alınabilmektedir.

 

Ruj ve oje seçimi, gelin adayının kıyafetleri ile uyumlu bir şekilde seçilir. Böylelikle daha görsel bir görünüm oluşmuş olur.

 

Nişan Makyajı Modelleri

[modula id=”14737″]

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top