Vipbakim

Ofiste Kolay Makyaj Nasıl Yapılır

Ofiste Kolay Makyaj Nasıl Yapılır

Günlük yaşamda makyaj yapmak genellikle kadınlar için uzunca vakit almaktadır. Ancak gerek ofiste gerekse acele hallerde kısa süre içerisinde ve pratik makyaj yapmak gerekmektedir. Bu makyajı yapabilmek için bazı püf noktalara hâkim olunması yeterlidir. Öncelikle kullanılacak olan makyaj ürünlerinin renk tonları önem taşımaktadır. Örneğin koyu renkler yerine açık renklerde ruj kullanmak hata yapıldığında yapılan hatayı daha az belli ederek görüntüyü bozmamaktadır. Ne yazık ki bu durum koyu renk rujlar için söz konusu değildir. Bunun yanı sıra kullanılan fondöten seçimi de önem taşımaktadır. Ten rengiyle birebir uyumlu fondötenleri tercih etmek daha doğru ve istenilen sonuçların elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Ofiste Kolay Makyaj Yapmak

Kolay ve etkili ofis makyajı yapmak için öncelikle kapatıcı kullanın. Göz altına, kızarıklık bulunan ağız çevresine, kırışıklık bulunan kısımlara kapatıcı sürülerek elle pratik biçimde dağıtılır. Daha sonra üzerine tene uygun ve kolay sürülebilen fondöten uygulanır. Tercih edilecek olan fondötenin cilt tipine uygun olması önem taşımaktadır.

Göz makyajı için ince uçlu eyeliner yerine kalın uçlu fırçalar daha kolay ve pratik olmaktadır. Bunun yanı sıra kalem şeklinde açılıp kapanabilen göz kalemleri de pratik kullanım için idealdir. Gözleri daha çekici hale getirmek için ise hacim veren maskara tercih edilebilir.

Allık ve farlar ise kolay makyajın püf noktalarıdır. Kullanılan allık ve far yüzün yapısını ortaya çıkarmakta, güzelliği daha da artırmaktadır. Tercih edilecek ruj rengi ise isteğe bağlı olarak değişmektedir.

Kolay Makyaj Nasıl Yapılır?

Kolay makyajın yolu bakımlı ve sağlıklı ciltten geçmektedir. Ciltte kusur ne kadar az ise makyaj için ayrılacak olan süre de buna bağlı olarak azalmaktadır. Bunun için cilt sürekli temiz tutulmalı ve ölü derilerden arındırılmalıdır.

Kolay makyaj için tercih edilen makyaj ürünlerinin kaliteli olup olmadığı da önem taşımaktadır. Ürün ne kadar kaliteli olursa cilde zarar verme olasılığı o kadar düşük olmakta ve sürüldüğünde daha doğal durmaktadır. Bu nedenle kolay makyaj için bu ve buna benzer püf noktalarına dikkat edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.