Vipbakim

Ombre Kirpik Akımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ombre Kirpik Akımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Son dönemde sıkça rastladığınız ombre kirpikler için ombre kirpik akımı nedir, nasıl yapılır gibi soruları sormanız olağan.

Aşağıda verilen detaylardan, ombre kirpik hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ombre Kirpik Hakkında

Öncelikle sorulan ombre kirpik nedir sorusunun cevaplanması önemli. Trend olan kirpik, kirpiklerinizin renklendirilmesi anlamı taşıyor. Bu şekilde kirpik tercih etmek isteyen kişiler, yapımı hakkında verilen bilgilere göre hareket edebilir.

Ombre kirpik akımı;

Tırnaklardan sonra, kirpikleriniz içinde bu şekilde modayı takip edebileceksiniz. Kirpiklerinizin tekniğe uygun şekilde renklendirilmesi ile ombre kirpik kullanımını siz de sağlayabilirsiniz.

Ombre Kirpik İçin Gerekenler

Siz de mi ombre kirpik akımına katılacaksınız? Ombre kirpik nasıl yapılıyor sorusuna verilen yanıt üzerinden, direkt olarak evde kolayca bu kirpiklere ulaşabileceğinizi bilmelisiniz.

Malzemeler;

Renkli maskara

Siyah maskara

Makyaj süngeri ya da kulak temizleme çubuğu

Yukarıda verilen malzemeleri temin ettikten sonra direkt olarak ombre kirpik yapımına başlayabilirsiniz. Direkt olarak günlük olarak kullanabileceğiniz şekilde kirpiklerinizin ombre olmasını sağlayabilirsiniz.

Ombre Kirpik Yapımı Nasıl Olmalı?

Ombre kirpiklerinizin yapımı için yukarıda istenen malzemelerin temin edilmesinin hemen ardından, yapım aşamasına geçebilirsiniz. Ombre kirpik nasıl yapılır sorusunun yanıt aşağıda verilmiştir. Aşamaları tek tek tamamlayarak, direkt olarak kirpik yapımını tamamlayabilirsiniz. Adım adım hareket etmeye ve dikkatli şekilde adımları tamamlamaya dikkat etmelisiniz.

İlk olarak renkli rimeli kirpiklerinize uygulayın. Uygulamanın ardından rimelinizin sıvılık durumuna göre kurumasını bekleyin.  Kuruma sağlandıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Siyah rimele geçin ve uygulamayı renkli rimelin biraz gerisinden başlatın. Alanı belirledikten sonra direkt olarak sürebilirsiniz. Bu rimeli sürdükten sonra da bir süre kuruması için bekleyin.

Son olarak kulak çubuğuna makyaj temizleme suyu dökün. Ardından o iki rimelin karışacağı şekilde geriden öne doğru çizgiler çekin. Bu şekilde iki rengin karışmasını sağlayacaksınız.

Yukarıda verilen aşamaların tamamlanmasının ardından direkt olarak ombre kirpik yapılmış olacaktır. Dilerseniz bu aşamaları tamamlayarak siz de 2018 yılının modası ombre kirpikler akımına katılabilirsiniz. Kirpiklerinizin olduğundan çok daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz. Seçim sizin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.