Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarına adım atmamızla beraber plaj makyajının da önem kazandığını görmekteyiz. Kadınlar güzel mayo ve bikinilerini güzel bir makyaj ile kombinlemekten zevk almaktadırlar. Yaz aylarında en popüler olan makyaj türü plaj makyajıdır ve kışın yapılan ağır makyajlardan tamamen bağımsız bir yapıya sahiptir. Kış makyajında kullanılan öğeler yoğun ve koyu bir yapıya sahipken yazın bu tür kozmetik ürünleri kullanılmaz. Kışın kullanılan ürünler yazın sıcağının etkisi ile akabilir ve sizi güzelleştirmesi gereken yerde aksi bir duruma sebep olur.

Plaj makyajı yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken püf noktaları şunlardır ;

  • Ağır yapılı yağlı fondötenler yerine pudraları tercih etmelisiniz. Fondöten sıcağın etkisiyle cildinizi yorgun bir görüntüye kavuşturur. Pudralar ise yaz aylarının kurtarıcı kozmetik ürünleridir. Pudralar sayesinde canlı bir cilt tonuna ulaşabilirsiniz.
  • Koyu renk kırmızı alt tonlu allıklar yerine açık renklerde allıklar tercih edilmelidir. Açık renk allıklar yüzünüze renk verir ve sizi çok fresh bir görüntüye kavuşturur. Plaja gelmeden önce dışarıda eğlendiyseniz ve uykusuz bir gece geçirdiyseniz cildiniz solgun bir hal alabilir. Allık yardımı ile bu solgunluğu kapatabilir ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşabilirsiniz.
  • Yaz aylarında yapılan makyajlarda rimellerden kaçınmak büyük bir hatadır. Yaz aylarında plajlarda kullanılan rimeller tüm dikkatleri sizin zerinize çekecek ve gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus şudur. Suya dayanıklı piyasadaki adı ile waterproof rimeller tercih edilirse akma gibi bir sorunla da karşılaşılmaz.
  • Dudaklarınızı ruj değil parlatıcı ile renklendirin. Kışın koyu ve mat tonlarda seçilen rujlar yazın yerini renkli ve canlı parlatıcılara bırakır. Renkli parlatıcılar dudaklarınızı ışıl ışıl yaparken bir yandan da size canlı bir görünüm kazandırır. Rujlar gibi bulaşma gibi bir negatif özellikleri de olmadığı için daha rahat bir şekilde hareket etmenize olanak sağlar.
  • Plaj makyajının olmazsa olmazları güneş kremleridir. Yazın mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Beyaz tenli kadınların bu konuda daha da hassas olmaları gerekmektedir. Birden güneş ışığına maruz kalırlarsa ne kadar güzel bir plaj makyajı yaparlarsa yapsınlar rahat ve güzel bir gün geçiremezler. Esmer kadınlar ise daha sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için güneş kremlerini kullanmalılardır. Güneş kremleri güneşin zararlı etkilerini cildinizde hissetmenizi engeller.
  • Plaj makyajında far kullanacaksanız , öncelikle cildinize far bazı uygulamayı ihmal etmeyin. Far bazı uygulanan ciltte far daha hoş bir görünüm kazanmakta , rengini tam olarak belli etmekte ve farın akma riski ortadan kalkmaktadır.

Eğer bu noktalara dikkat edilerek plaj makyajı yapılırsa sahildeki tüm gözler size çevrilecektir. Hem hafif hem de sade olan plaj makyajları sizin güzelliğinize güzellik katarken bazı cilt kusurlarınızı örtmeye de yardımcı olacaktır.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top