Vipbakim

Porselen Makyaj Modelleri

Porselen Makyaj Modelleri

Bu yazımızda porselen makyaj modeli ve porselen makyaj tekniklerinizi paylaşacağınız. Bununla beraber porselen makyajın inceliklerini buyrun aşağıda inceleyelim.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen makyajın amacı uygulanacak kişiler genellikle ekrana çıkacak kişiler ya da gelinler oluyor. Sebebi ise daha pürüzsüz bir cilde sahip olup kameralar karşısında daha kusursuz gözükebilmek. Porselen makyaj diğer makyaj çeşitlerin göre oldukça farklı. Cildinizce hiç makyaj yokmuş gibi porselen makyajı uygulaması ne yazık ki olmuyor.

Ama işi profesyonellere bıraktığınızda makyaj cildiniz ile bir bütünmüş gibi duruyor ve yapmacık gibi gözükmüyor. Porselen makyaj genelde ciltteki kusurları kapatarak pürüzsüz bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Bu uygulamada kullanılan fondötenin kapatıcılığı oldukça önemlidir. Ayrıca porselen makyaj sıradan makyaj malzemeleri ile değil porselen makyaj için özel üretilmiş makyaj malzemeleri ile yapılmaktadır.

Porselen Makyaj İle Gelin makyajı

 

Gelin makyajında özellikle tercih edilen porselen makyaj modeli sayesinde fotoğraf çekimlerinde

gelinler kendilerini daha güzel hissediyor. Gelin makyajı yapılırken makyajın o gün içinde sabit kalması ve

akmaması oldukça önemli. Hem suya dayanıklı makyaj malzemeleri hem de makyajı sabitlemek için makyaj sabitleyicisi kullanmak porselen makyaj için önemli detaylardan.

Ayrıca porselen makyajın bir diğer inceliği ise eğer göz makyajını koyu tuttuysanız dudak makyajını hafif, dudakları koyu renk tercih ettiyseniz gözleri hafif tonlarda tutmalısınız. Aksi takdirde porselen makyaj zaten cildi kusursuz gösterdiği için ön planda durmasına sebep olurken çok koyu tonların bir arada kullanımı abartı olarak gözükebilir.

Porselen makyajda kullanılan kirpik genellikle makyaj tarzına göre değişmekte. Feminen bir makyajda daha uzun kirpikler kullanılırken daha sade ve doğal tonların hakim olduğu makyaj seçimlerinde takma kirpik yerine yalnızca rimel ile kirpiklerinizi daha uzun ve dolgun gösterebilirsiniz.

Özellikle ekran karşısına çıkacaksanız tercih edilen porselen makyaj siz ekran önündeyken yüz hatlarınızı öne çıkaran ve sizi oldukça kusursuz gösteren bir makyaj seçimi olacaktır. Yalnız unutulmamalıdır ki tüm bu makyaj işlemi sırasında ilk aşama cildinizi derinlemesine temizleyerek  temiz cilde makyaj yapmaya başlamanızdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.