Vipbakim

Pratik Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Pratik Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Sabahları kimi zaman işe veya okula yetişeceğimiz zamanlarda hızlı ve pratik makyaj ile günü geçirebiliriz. Bu yüzden pek çok kişi de pratik sabah makyajı nasıl yapılır konusuna yoğunlaşmakta ve bu yöntemleri aramaktadır. Şimdi sizlere sunacağımız teknikler ile beraber artık çok kolay ve basit bir yöntem ile beraber pratik bir makyaj durumunu ortaya çıkartabilecek, bu makyaj teknikleri ile beraber de herhangi bir zorluk çekmeden tamamlama yapabileceksiniz.

Hızlı Sabah Makyajı Adımları!

  • Makyajı sabah yapacaksanız, geceden cildinizi arındırmak ve temizlemek çok önemlidir. Bu sebepten dolayı da nemlendirme yapmanızı önermekteyiz. Cildiniz fazlası ile dinlenecek ve makyaja hazır bir hale gelecektir. Ayrıca ilk uyandığınız zaman hemen cildinizi soğuk su ile yıkayın ki, kan akışı hızlanarak rengi otomatik olarak otursun!
  • Hafif bir makyaj tekniği sabah makyajı için çok önemlidir. Gece arkadaşlarınız ile eğlenmeyeceksiniz veya yemeğe çıkmayacaksınız; bu yüzden sadece cildi canlandırmak, boyama anlamına gelmediği için önemli bir faktördür.
  • Cildinize astar çekin! BB veya CC kremlerle bunu yaparak cildinizde oluşabilen kızarıklıklar veya ince çizgi görünümü gider. Fondötenden çok daha hafif olduğundan dolayı genel olarak hanımlar CC veya BB kremler kullanmaktadır. Cilt tipinize göre seçiminizi yapabilirsiniz.
  • Diğer adım ise göz altı makyajıdır. Cildiniz her ne kadar sağlıklı olsa da, kimi zaman sabah uyandığınızda yorgun görünme durumu söz konusu olabilmekte. Bu yüzden sıvı formlu olan bir kapatıcı ile küçük dokunuşlar yaparak göz altlarınızı canlandırın.
  • Yumuşak uçlu olan siyah kalemi kirpik diplerinize doğru uygulayın. Böylelikle hafif formlu bir rimeli de tek kat çekerek tam anlamıyla göz makyajınız kapanacaktır!
  • Mümkün olduğunca allık seçerken köpük allık kullanmakta fayda vardır. Parmak uçlarınızdan hafif bir uygulama yaparak istenilen renk durumunu ortaya çıkartabilirsiniz.
  • Açık tonlarda ruj seçimi yapın ki makyajınız tam olarak hafif bir form alsın!
  • Akşam acil bir plan çıktıysa makyajı bozmadan sadece eyeliner çekerek ve dudak rujunuzu koyudan yana tercih ederek makyajı bitirebilir ve gece makyajına çevirebilirsiniz.

Bu yöntemler ile beraber hanımlarımız pratik sabah makyajı nasıl yapılır konusuna da tam anlamıyla cevap bulmuş oluyor!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.