Vipbakim

Profesyonel Kalemle Kaş Boyama

Profesyonel Kalemle Kaş Boyama

Bayanlar için kalemle kaş boyama uygulaması oldukça önemlidir. Bu sebeple en iyi ve en estetik kaç boyama için bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Bayanlar için görsel anlamda mükemmel olmak son derece önemlidir. Makyajda bu anlamda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Makyajın her alanında farklı özellikler ve püf noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edildiği zaman profesyonel bir makyaj sağlanmaktadır. Bu makyaj uygulamaları içerisinde kalemle kaç boyama uygulamaları son derece önemlidir. Kaliteli ve profesyonel bir şekilde yapılan boyama uygulamaları görsel anlamda oldukça etkileyici olmaktadır.

Çünkü makyaj uygulamalarında yüzün özelliklerine uygun ve belirli standartlarda makyaj uygulamaları yapılmalıdır. Yanlış yapılan kaş boyama uygulamalarında makyajın ve görselliğin bütünlüğü bozulacağı için görsel anlamda yetersiz durumlar ortaya çıkacaktır.

Kalemle Doğal Kaş Boyama

Kaşların boyanması işleminde doğal görünüm en önemli kıstas durumundadır. Bu sebeple kullandığımız kalemin rengi ile ten renginin uyumlu olması son derece önemlidir. Burada beyaz ve sarışın tene sahip bayanlar için açık kahve ve gri tonlarını, esmer tene sahip bayanlar ise siyah ve koyu kahve tonlarını tercih etmeleri en doğal görünüm için ideal seçimlerdir.

Kalemle Kaş Şekillendirme

Kaşları şekillendirme işlemi ile kaş boyama işlemi birbiri ile doğru orantılı işlemlerdir. Kaliteli ve doğru şekilde boyanmış kaşlar oldukça etkili bir görünüm sunmaktadır. Kalemle kaş boyama işlemi öncesinde kaşın etrafında pudra ile bir çerçeve oluşturulmalıdır. Kaşlarda bulanan boşlukların tam anlamıyla belli olması ve boyanacak alanın tam olarak belli olması için kaşlar bir fırça yardımı ile taranmalıdır. İlk olarak kaşınız için istediğiniz şekli kaş boyama kalemi ile kaş bölgesine muntazam bir şekilde çizilmelidir. Çizgilerin belli olmaması gereklidir. Bunun için çok fazla bastırmada çizim işlemi yapılmalıdır.

Kalemi kaşa yatay hareketlerle boyama yapılması iyi bir boyama için son derece önemlidir. Doğal ve yumuşak hareketlerle kaşların boyanması kaşların formunun bozulmaması adına önemlidir. İnce kaşlarda kaş farı kullanarak daha dolgun bir görünüm sağlanabilmektedir. Kalemle kaş boyama işlemi bittikten sonra kaşın dışarısına sıçraya kısımlar pamuk ile temizlenmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.