Vipbakim

Pürüzsüz Makyaj Nasıl Yapılır?

Pürüzsüz Makyaj Nasıl Yapılır?

Pürüzsüz makyaj ciltte bulunan lekeleri yok etmek amacıyla tercih edilen makyaj yöntemine verilen addır.

Pürüzsüz makyaj yapılırken cilde öncelikle nemlendirici uygulanır. Daha sonrasında ise ince bir kapatıcı tercih edilir. Sonrasında ise cildinizi pürüzsüz yapacak etkide likit fondötenler kullanılmalıdır likit fondöten sürdükten sonra yağlı cildi kapatmak için mat fondötenler ve düz bir görünüm vermeniz gerekli. Bundan dolayı alacağınız fondötenler mutlaka ince yapılı şeffaf olmalıdırlar bunun yanı sıra fondöten içerisinde pigment yoğunluğu da oldukça fazla olmalıdır. Pürüzsüz makyaj yapılırken fondötenin rengi de oldukça önemlidir bilindiği üzere birçok kozmetik markası birçok fondöten üretmektedir.

Bu fondötenlerin de birden çok tonu bulmaktadır. Bundan dolayı kendinize uygun fondöten rengini seçerken boyun bölgesinde renkleri denemeniz gereklidir. Yani boynunuzda durmakta olan renk yüzünüzde uyumlu ise tercih etmeniz gereken odur. Fondötenin sürerken mutlaka iyi bir şekilde fondöteni sürmeniz gerekiyordur çenenize ve alnımıza birer kere sürmeniz yeterli olacaktır bu fondötenim mutlaka güzel bir şekilde yüzünüzü her yerine yapmanız gereklidir.

Daha sonrasında bu fondöteni parmaklarımızda dağıtırız dağıttıktan sonra işte yüzdeki çizgiler görünümü azalacaktır. Son zamanlarda gündeme çıkan armut süngerleri pürüzsüz makyaj tercihi olan sünger modelidir. Bu süngerlersayesinde fondötenin fazlası alınarak bir şekilde cildinize uygulanmaktadır.

Bunlardan sonra fondöteni uyguladıysanız sivilce veya lekeler görünmekte ise buna uygun bir kapatıcı kullanmamız gereklidir. İnce bir makyaj fırçası ile bu kapatıcı uyguladıktan sonra göz altlarına likit bir kapatıcı kullanmanı tavsiye ediyoruz. Son olarak burun yanak ve diğer bölümleri pudra uygulamanız gereklidir. Bir makyaj fırçası yardımıyla pudrayı yüzünüzdeki bölgelere sürmeniz yeterli olacaktır.

Pürüzsüz Makyajda Göz Altı Nasıl Kapatılır

Pürüzsüz makyaj yaptığımızda en son işlemimiz gözü altlarını kapatmak olacaktır buradaki morlukları kapattınız için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bu gözaltı morluklarının genetik olarak da nedenleri bulunmaktadır.

Bu makyaj yapılırken kendinize göre bir kapatıcıyı göz altlarınıza v harfi şeklinde çizmeniz gereklidir. Bu işlemi yaptıktan sonra ıslak bir süngerle tampon yaparak gözleriniz çok kolay bir şekilde kapatabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.