Vipbakim

Rimel Uygulama Hileleri

Rimel Uygulama Hileleri

Hangi kadın istemez ki çok güzel bir fiziği ve çok uzun kirpikleri olmasını. Güzel bir fiziğe yeme içmemize çok iyi dikkat edersek sahip olabileceğimizi biliyoruz. Peki uzun ve dolgun kirpikler için yapabileceklerimiz ve nasıl o kirpiklere sahip olacağımızı biliyor muyuz?

Her kadın fiziğiyle ve makyajıyla tam bir bütün olmak ister tüm makyaj hilelerinin içinde en önemli hileler gözlere uygulanır. Kirpiklerimize rimel ile yapacağımız hileler hem anlaşılmayacak hem de kolay uygulanabilir olmalı.
Bu yazımızda sizlere dolgun, uzun ve güzel görünen kirpiklere nasıl sahip olunur anlatmak istiyoruz. Uzun kirpikler için uygulayabileceğimiz çok fazla seçenek var.

Sizde kirpiklerinizi dolgun ve fark edilir yapmak istiyorsanız bizim sesimize kulak verin. Dolgun ve hacimli kirpikler için aşağıda açıkladığımız maskara hileleri konusunda verdiğimiz seçenekleri denemenizde yarar var.

Rimel Uygulaması

Uzun Ve Dolgun Kirpikler İçin Ne Yapılabilir?

Kirpiklerin alt tarafı üzerine maskara uygulayın. Kirpiklerin alt kısmına sürülecek olan maskara kirpiklerin daha dolgun ve dışarıda göstermeye yarıyor.

Mınkıng Tekniği; bu maskara hilesi oldukça çok kullanılan hilelerden birisi, dolgun ve uzun görünmesini istediğiniz kirpiklerinize iki ayrı renkle uygulama yapmanız gerekmektedir. Kirpik boyutunu uzun göstermek için mınkıng tekniği bayanlar arasında oldukça sıklıkla kullanılan bir teknik.

Kirpikleri dolgunlaştırmak için rimel sürmeden önce şeffaf astar kullanabilirsiniz. Bu seçenek kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bu uygulamayı yapmak çok kolay; ilk önce şeffaf astar sürüp, daha sonra üzerine rimeli sürmeniz yeterli olacaktır.

Kirpiklerinizin sağlıklı olarak uzaması, sağlıklı bir görüntüye kavuşması için kirpik tozu ve kirpik serumu kullanabilirsiniz. Kirpiklerinize kullandığınız kirpik tozu ve serumundan sonra kirpikleriniz doğal bir görüntüye sahip olacaktır.

Kirpiklere daha dolgun bir görüntü vermek istiyorsanız yapacağınız en kolay yöntem, kirpiklere iki kez maskara sürmek olacaktır. Hem kolay hem de görüntü açısından iyi olan iki kat maskara sürmek, kirpiklerinizi gün boyunca uzun ve dolgun gösterecektir.

Rimel Kirpiklere Nasıl Uygulanmalıdır?

Sürdüğümüz rimelin yüzümüzde güzel görünmesi için bir takım uygulama teknikleri vardır. Makyajımıza giden renkleri kullanmak bu konunun ilk başlarında dikkate almamız gereken bir şıktır. İri ve güzel gözlere sahip olmak istiyorsanız, rimel çubuğunuzu, kirpiklerinizin kökünden başlayarak ucuna doğru hareket ettirin.

Uzunluk ve büyüklük istediğiniz gözlerinize rimel uygularken, rimel çubuğunu sağa sola doğru hareket ettirmeyi unutmayın. Bu hareket kirpiklerinizin birbirine yapışmasını önleyecek birbirinden ayrı kirpiklere sahip olacaksınız.

Gözlerinizi kapatarak rimel çubuğunu kirpiklerinizin üzerine sürmeniz, kirpik üstlerinde kalan rimel topaklarını temizlemeye yarayarak güzel ve dolgun kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olacaktır…!

Yüzünüze ve makyajınıza uygun rimel rengi ve markası seçin

Her kadının yüz şekli ayrıdır. Farklı tonlarda makyaja uygun olan yüzler, rimel açısından da farklı renk kullanımı gerektirir. Çok iyi seçilmiş ve kullanılmış rimel gözlerde büyüklük oluştururken gözlerin çok daha çekici ve güzel görünmesine sebep olur.

Rimel seçerken; tüm kıyafet ve aksesuarlarımızı seçerken dikkatli olduğumuz gibi bu konuda da dikkatli davranmalıyız. İstediğimiz sonucu elde etmek için rimel alırken istediğimiz formülde değil de bize yakışacak olanları seçmeliyiz.

Piyasadaki maskara markalarında; uzatma, suya dayanıklılık, sıklaştırma, topaklanma konularında gerçekten çok kaliteli markalar var. Göz sağlığı için de çok önemli olan rimel, sürüldüğünde gözde çok uzun süre kalmamalıdır.
Çok ucuz rimel markaları tercih etmeyiniz. Pazardan ve işportadan alacağınız bir maskara çok kötü göz hastalıklarına sebep olur. Maskaranızı alırken kozmetik mağazalarını veya eczaneleri tercih ediniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.