Vipbakim

Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

En pratik makyaj malzemeleri olan rujları sürerken yapılan birçok hata vardır. Kimi için mükemmel bir etki yaratan ruj sürerken yapılan hatalar dudakların olduğundan daha ince, kalın ya da kötü görünmesine neden olabiliyor. Bu durumun önüne geçmek için dudak bakımına özen göstermek gerekiyor. Dudak için temel bakım seçeneklerini şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Dudakların peeling yapılması,
  • Dudak nemlendirmesi,
  • Ölü derinin temizliği için dudak fırçalaması.

Bu temel bakım sürecini aksatmadan yapmanız halinde dudaklarınıza süreceğiniz rujun etkisi de artacaktır. Bununla birlikte en önemli konu, dudak için en uygun olan ruj rengini seçmektir.Doğru rengi seçerken doğal dudaklarınıza uygun seçimler yapmalısınız. Mesela dudak kalemi kullanıyorsanız, dudaklarınızın iç kısmındaki renkleri tercih etmelisiniz. İddialı renkler kullanırken de abartılı zıtlıklardan kaçınmalısınız.

Mat Ruj Kimlere Yakışır?

Eğer dudaklarınızın nem dengesinde sorun yoksa ve dudaklarınız güzel görünüyorsa, mat ruj tercih edebilirsiniz. Dolgun dudaklara sahip olan kişilerin mat ruj tercih etmeleri durumunda daha iyi bir sonuçla karşılaşmaları söz konusu olabilir. Bununla birlikte dudak kalemi sürdükten sonra mat ruj tercih etmeniz de son derece etkili olacaktır. Kurumuş ve hasarlı dudaklarda mat ruj kullanımı oldukça başarısız olacaktır.

 Parlak Rujlar

Çoğu zaman içinde nemlendirici bulunan parlak rujlar dudakların daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Bunun için dudaklarınızı nemlendirmenizin yanı sıra onarım sürecindeyken de bu rujlardan yararlanabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için bakım nasıl önemliyse dudaklarınız için de önemlidir. Bu yüzden doğru uygulamaların yapılması rujunuzun güzel görünmesini sağlar.

Dudak Kalemi Kullanımı

Dudak kalemi kullanırken genelde birçok hata yapılır. Bunların başında gelen dudak kalemi renginin ruj renginden çok açık olması, ya da çizginin çok belli olmasıdır. Bu dudaklarınızı şekilsiz gösterebilir. Bu yüzden fırçalı rujlar kullanabilir, ya da dudak kaleminizin rengini rujunuzla çok fark olmadan sürmeniz gerekir. Ayrıca parlatıcı etkisi olan rujlar da sürebilirsiniz. Bu şekilde dudaklarınız hem dolgun görünür hem de sağlıklı bir parlaklık kazanmış olur. Dudak kalemi ya da ruj seçimi söz konusu olduğunda bu hususlara dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.