Vipbakim

Ruj Sürme Teknikleri

Ruj Sürme Teknikleri

Ruj Sürme Teknikleri : Dudakların kusursuz görünmesi ve rujun tüm dudağı sarabilmesi için bir takım tekniklere dikkat etmek gerekir. Aksi halde yarım dudak görüntüsü, ince ya da kalın dudak görüntüsü yahut makyaj yapmış fakat itici durmuş dudak görüntüsü açığa çıkabilecektir.

 

Ruj sürme Teknikleri

 

1- İlk olarak yüze uygulanan kapatıcının dudağa da uygulanması ile dudak makyajı başlar. Şayet kapatıcı kullanılıp dudağa uygulanmıyor ise ton farkı açığa çıkabilecektir.( Fondöten ile yüz makyajı başlarsa dudaklarda bu ürünle kapatılmalı eğer varsa kırışık dudak görüntüsü de ekarte edilmiş olunacaktır.)

 

2- Sonraki adımda ruj seçimi önemli olacaktır. Mümkünse fırça ile sürülen yağlı fakat yapışkan olmayan iyi kalitede rujlara sahip olmak gerekir. Fırça ile ruj sürülecekken seri hareket etmek gerekir. Ürkek şekilde fırça dudakta gezdirilirse fazladan ruj dudağa temas edecek ve çok kalın dudaklar, badana boyası gibi çirkin duracaktır. Bunun için sulu boya fırçası kullanır gibi değil seri şekilde emin olunarak boya dudağa yedirilmelidir.

 

3- Eğer dudaklar daha ince ise kontör yapmak gerekir. Sürülecek rujun bir ton koyusu dudak kalemi ile çok belirgin olmayan çerçeve çekilir. Burada ancak ince bir çizgi vardır; fazladan koyu çekilecek kalem çok daha itici olacaktır ve ruj ile ton ayarlaması iyi yapılmalıdır.

 

Örneğin; bebeksi pembe bir ruj kullanılacaksa kalem aynı tonun bir tık koyusu olması gerekir ve kalem ile dudağın koyulaştırıldığı belli olmamalıdır.

 

4- İnce dudakları daha dolgun göstermek için sürülecek ruj sonrasında şeffaf parlatıcı uygulaması da yapılabilir. Ruj ile dış alan daha koyu gidilip ortalara doğru parlatıcıya ağırlık verilerek renk geçişi yapılabilir.

 

5- Kalın dudaklara sahip olan bayanlar ise yalnızca açık tonlarda parlatıcı sürerlerse çok daha çekici görünecek dudaklara sahip olacaklardır.

 

6- Dudaklara ruj sürdükten sonra şayet parlatıcı yoksa bal ile parlaklık verilip çarpıcı dudaklara sahip olunabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.