Vipbakim

Rujun Kalıcı Olması İçin Öneriler

Rujun Kalıcı Olması İçin Öneriler

Rujun kalıcı olması için öneriler oldukça önemli olmaktadır. Çünkü çoğu zaman meydana gelen durumlarda kalıcı ruj akabilmekte hatta dudak çevresinde da olabilmektedir. Bu da çirkin bir görüntü oluşturmaktadır.

Kalıcı Ruj İçin Öneriler

Rujun kalıcı olması için nelerden bahsedecek olursak bunlar: Çünkü parlatıcı rujunu daha çabuk bir şekilde silinmesine neden olur. Rujunuzun silinmemesini istiyor iseniz mutlaka koyu rujlar tercih etmelisiniz. Çünkü kırmızı ya da bordo tonlarında ki bir ruj diğer tonları oranla daha kalıcı olup da uzun süreli dudaklarınızda yer alacaktır.

Eğer dudaklarınız çatlak ise öncelikle dudaklarınızın pürüzsüz bir hala olmasını sağlamanız gereklidir. Bunun için diş fırçası ile dudaklarını fırçaladıktan sonra nemlendirici yardımı ile dudaklarınıza sürünüz. Bundan sonra ise dudak bakımına dikkat ederek bir sürmeniz yeterli olacaktır. En çok karşımıza çıkan yöntemlerden birisi de pudra ile rujun kalıcı olmasını sağlamaktır, sonra sayesinde daha fazla dudak rengi kalıcı olacaktır. Kalıcı ruj sürerken mutlaka önemli bir dudak yapısı bulunmalıdır yani nemli bir dudaktaki ruj daima kalıcı olacaktır.  Kalıcı dudak makyajı için sizde ruj sürmeye oldukça dikkat etmeniz gerekli olacaktır. Bu ruju sürdükten sonra makyaj sabitleyici sprey sayesinde dudaklarda kalıcı bir renk yaratabilirsiniz. Kalıcı ruj modelleri sayesinde  sizlerde oldukça bu imkandan yararlanabilmektesiniz. Bu kalıcı ruj modellerini kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz.

Kalıcı rujun sağlanmasında en etkili malzemelerden birisi de dudak kalemi almaktadır, dudak kalemi ruj ile birlikte kullanıldığında oldukça yüksek bir kalıcılık sağlar. Bunun yanında rujunuz mutlaka dudak kaleminizi de aynı renkte olmaktadır kalıcılık amacıyla bu uygulama çok sık tercih edilmekte olup gerçekten işe yaramaktadır. Son olarak eğer dudaklarınız ince bir yapıya sahip iseniz dudaklarınızda ki kalıcılık azalacaktır bundan dolayı dudak çevrelerine kontör işlemi yapmak bu kalıcılık işlemini artmasına neden olur. Bunun yanında yapacağınız bu biçimlendirme dudaklarınıza oldukça renk verecektir. İnce dudaklara sahip kişilerin kalıcı bir şekilde dudaklarını belli edebilmesine neden olacaktır. Siz de bu yöntemleri uygulayarak daima çok kolay bir şekilde kalıcı ruj yönteminiz sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.