Vipbakim

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Günümüzde sade makyaj doğal görünüm isteyenler için oldukça tercih edilen bir makyaj yöntemi olmaktadır.

Sade makyaj yapmadan önce mutlaka cildiniz temiz ve bakımlı olmalıdır. Bu takdirde yapacağınız makyaj kalıcı olacak ve güzel bir görünüm yaratacaktır. Bu makyaj yaparken öncelikle cildinizi temizleyiniz ve uygun bir krem sürünüz kremin emilmesini beklemeniz gereklidir. Daha sonrasında ise cildinize yüzünüze uyuyacak bir renkte fondöten uygulamanız gereklidir.

Fondötenin cildinize dağıtırken mutlaka göz altı ve burun çevresinde iyi bir şekilde dağılmasını sağlayınız. Çünkü fondöten eğer buralarda birikme yaparsa oldukça çirkin bir görüntü yaratacaktır. Daha sonrasında göz kapaklarınıza da fondöten uygulayınız daha belirgin olmasını sağlar.

Gözlerinizin büyük görünmesi için göz kapağınızı üzerine siyah göz kalemin sürünüz ardından çektiğiniz çizgilerin ince olup olmadığına bakmanız gerekli. Göz kapağınızı süreceğiniz sade görünüm için en uygun far rengi kahverengi olmaktadır.  Bundan dolayı süreceğiniz kahverengi farı göz kapağında dağıtırız tek bir rimel sürmeniz yeterli olacaktır.

Allık seçerken elmacık kemiklerinin kısmında doğal turuncuya dönük renkler tercih etmeniz daha hoş bir sadelik yaratacaktır. Bunun yanında rujunuz da mutlaka allık ile aynı renkli olmalıdır. Çünkü renkler birbirine yakın olursa sadelik daha belirgin olur.

Sade Makyaj Modelleri

Sade makyaj da önemli olan şeyler dudaklar ve gözlerdeki dokunuşlardır yani hafif hatları belirlenmeli ve dudaklarda daha çok parlatıcılar tercih edilmelidir. Sürülecek eyeliner, allık pudra, far gibi şeyler daha çok dikkat çekici oldu sadelikten sizi uzaklaşacaktır. Bundan dolayı makyajınız yaparken kullandığınız tüm ürünler hafif bir dokunuşa sahip olmalıdır.Eğer kaşlarınız boyanmış ise bu da sadelikten uzaklaştıracak bir etkidir. Çünkü kaş kontrolleri koyu renkler de olursa sadelikten oldukça uzaklaşır. Bunun yanında bütün yaptınız makyajları yumuşak dokunuş yapmanız gereklidir. Sade makyaj günümüzde her yerde tercih edilmekte olup okul, gündelik hayat ya da iş yerinde de karşımıza çıkmaktadır. İncecik çekilmiş bir eyeliner, teninize uygun bir parlatıcı ,hafif bir allık, dudak parlatıcı ve hafif bir göz kalemi sizi hem enerjik hem de sade bir görünüme götürecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.