Vipbakim

Sarışınlar İçin Makyaj Tüyoları

Sarışınlar İçin Makyaj Tüyoları

Güzel olmanın birden fazla yolu varken makyaj yapmanın neden birden fazla yolu olmasın ki? Makyaj yapmak da kadınlar için oldukça önemli bir unsurdur. Ve dediğimiz gibi birden çok çeşidi vardır. Cilt tipine göre olan makyajlar genel olarak sağlık için dikkat edilmesi gerekenlerdendir. Eğer cilt tipinize uygun olmayan makyaj malzemelerini kullanırsanız, cildiniz de problemler oluşmaya başlar.

Bu yüzden makyaj yaparken ya da makyaj malzemesi alırken cildinize de önem göstermeniz gerektiğini unutmamanızı öneririm. Makyaj yapmak basit bir işmiş gibi görünse de her sabah ya da her gün makyaj yapmanın zorlukları da unutulmamalı. Sadece makyaj yapmak ile kalamayız değil mi? Makyaj yaptıktan sonra bir de yaptığımız makyajı korumak gerekiyor.

Yaptığınız saçın bozulmasını engellemek gibi. Sürdüğünüz bir göz kaleminin akması gözlerinizin kararmasına ve tatlı bir pandaya benzemenize neden olur. Pandaya benzemek istemiyorsanız da gün içerisinde gözaltlarınızı ya da göz çevrenizi kontrol etmenizi öneririm. Makyaj yapmak bu gibi küçük tüyolarla dikkat edildiğinde daha güzel olmanızı sağlar. Fakat bu tüyoların da ten renginize göre ayrıldığını biliyor muydunuz? Sarışınların, esmerlerin ya da kumralların ayrı ayrı dikkat etmesi gereken tüyolar vardır. Sarışınlar için makyaj tüyolarını sizler için hazırladım.

Sarışınlar İçin Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

  • Sarışınların ten renkleri beyazdır. Yani açık tenlilerdir. Makyaj yaparken ilk dikkat etmeniz gereken makyaj ürünlerinizde ki renklerin ten renginize olan uyumudur. Fondöten seçerken ten renginizden daha açık seçmeniz teninizin çok beyaz durmasına neden olacaktır. Ya da ruj kullanırken ten renginizin açık tonlarında kullanırsanız, yüzünüz daha soluk görünecektir. Göz makyajında ise, çok koyu tonlar kullanmak ve göz makyajınızın tüm bölümlerini siyah renkten oluşturmak gözlerinizin olumsuz olarak göze çarpmasına neden olur. Bu yüzden makyaj yaparken cildinize uygulayacağınız renkleri de cildinizle uyumlu olarak seçmenizi öneririm.
  • Sarışınlar için makyaj tüyolarından biri de, yüzlerindeki kızarıklıkları dikkate almalarıdır. Yüzlerinde ki az bir kızarıklık bile makyajınızın kötü görünmesine neden olur. Bu yüzden fondöten veya pudra alırken yüzünüzdeki rengi eşitleyip eşitlemediğine dikkat etmenizi öneririm. Eğer yüzünüzdeki kızarıklıkları tamamen geçirmek istiyorsanız diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.
  • Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri ise, kaşlarınızdır. Beyaz tene sahip olanların şikayetçi olduğu kaşlarını boyadıktan sonra kaş kaleminin fazlasıyla belli olmasıdır. Kaşlarınızı şekillendirmek için kaş kalemi kullanmak yerine kaş farı ve kaş rimeli kullanmanızı öneririm. Kaş farı ve kaş rimelinin yarattığı doğal görünüm sizi makyajın oluşturduğu yapay görünümden kurtaracaktır.
  • Makyaj yaparken makyaj malzemelerinizin kalıcılığına da fazlasıyla dikkat etmenizi öneririm. Çünkü beyaz tenlilerde dağılan bir kaş farı ya da dağılan makyaj daha kolay görünür. Makyajın dağılmamasına dikkat etmenizi ve makyaj malzemelerinizin kaliteli olmasına özen göstermenizi öneririm.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.