Vipbakim

Siyah Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Siyah Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Asla modası geçmeyen siyah elbiseler özellikle gece için hepimizin kurtarıcısı niteliğinde. Şık, kendinden emin ve sofistike havasının yanında fazla kiloları kapamasıyla da pek çoğumuzun tercihi. Tabi bu kadar şık bir elbiseyi de doğru bir makyajla tamamlamak da en önemli nokta.

Göz makyajı olarak;

  • Smoke eyes olarak adlandırılan dumanlı gözler
  • Kahve tonlarındaki natural göz makyajları
  • Eğer renkli gözlere sahipseniz gözlerinizi ön plana çıkaracak koyu tonlardaki makyajlar siyah elbisenizin üzerine güzel bir etki yaratmanızı sağlayacaktır.

Dudaklarda ise;

  • Bordo, kırmızı gibi belirgin renkler
  • Gözleri ön plana çıkartmak içinde açık pembe ya da nüde tonlarında ki rujlar elbisenizi tamamlamaya yardımcı olacaktır.

Eğer ki seçiminiz smoke eyes ya da koyu tonlardan yana ise bunu kırmızı ve bordo rujlarla tamamlamak en doğru seçim olacaktır. Böylelikle hem kendinden emin hem de seksi bir görünümüz olacaktır. Eğer kahve tonlarında bir göz makyajını seçiyorsanız dudaklarınız gözlerinizin doğal toprak tonlarını bozmayacak nitelikte olmalıdır. Bu tür bir makyaj için nüde tonlar en uygunudur.

Makyaj seçiminiz gideceğiniz yer içinde uygun olmalıdır. Şık mekanlarda seçeceğiniz koyu renkteki rujlar odak noktası olmanızı ve dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olacaktır. Ancak iş toplantısı ya da yakın arkadaş toplantılarında seçeceğiniz toprak tonları nötrlenmenize ve görünümden çok kendinizle öne çıkmanıza sebep olacaktır.

Peki, bahsettiğimiz bu makyajları nasıl uygularız?

Smoke Eyes

Bunun için öncelikle sahip olunması gereken temel malzemeler siyah eyeliner ve duman renklerinde göz farıdır. Gündüzleri daha açık tonlarda gece kullanımda ise koyu tonlar tercih edilmelidir. Öncelikle makyaja bej rengi bir astarla başlanır. Sonrasında kirpik diplerine ince bir şekilde eyeliner ya da siyah göz kalemi uygulanır. Sonrasında taban renk olarak seçilen göz farı eyelinerin üzerine ince bir şekilde sürülür üzerine de kaşların altında kalacak şekilde koyu renk fark bir çerçeve şeklinde tüm göz kapağına uygulanır.

Bunun yanında buğulu göz makyajı yapmak istiyor ama farlar arası renk geçişlerini ayarlayamıyorsanız göz kapağınıza uygulayacağınız orta kalınlıktaki bir jel liner ya da göz kalemini fırça yardımıyla dağıtarak hem kolay hem de güzel bir görünüm yaratabilirsiniz. Ayrıca sanılanın aksine yalnızca siyahla değil kahve bu türde koyu renkler kullanarakta smoke eyes yapabilir hem de daha doğal, toprak renklerinde bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Güzel bir elbise ve doğru bir makyajın en büyük tamamlayıcısı bunlara uygun bir saç modeli olacaktır. Dumanlı makyajlarda daha klasik derli toplu topuzlar yerine daha açık, salaş ve doğal modeller seçilerek verilen o cool ve naturalleşmiş etki pekiştirilmelidir. Eğer ki kuyruklu bir eyeliner ve koyu renk bir rujla şık bir görünüm elde etmek istiyorsak saçlarımız toplu ve dikkati daha çok makyajımıza yönlendirecek biçimde seçilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.