Vipbakim

Siyah Göz Makyajı Yapılışı

Siyah Göz Makyajı Yapılışı

Siyah göz makyajı  zor makyajlardan biridir.  Rengin baskın olması bunun en temel nedenidir.  Ayrıca doğru uygulama olmazsa sorun çıkabilir.

Malzemeler Neler

Siyah göz makyajı  yapmadan önce göz kalemi, siyah, gri tonlarda far, göz çevresi aydınlatıcı, rimel beyaz kalem gerekmektedir. Bu malzemelerle göz yapınıza göre siyah göz makyajı oluşabilir. Ayrıca göz makyajının dışında diğer bölümler için de malzemeleri eklemek mümkündür.

Siyah Göz Makyajı Nerede Kullanılır?

Siyah göz makyaj  kullanım alanı kısıtlı değildir. Neye göre kısıtlı değildir denirse mor, yeşil tonlardaki makyaja göre daha geniş bir kullanımı olduğu söylenebilir. Yani baskın va sade bir renk olarak hemen her yerde bu makyajı kullanabilirsiniz. Arkadaş buluşmalarınızda, akşam yemeklerinde, bir etkinliğe giderken, özel düğün benzeri davetlerde uyum sağlayan bir makyaj olacaktır.

Küçük Gözlü Olanlar İçin Siyah Göz Makyajı

Siyah göz makyajı yaparken önemli bir ayrıntı, gözleri olduğundan daha küçük göstermesidir. Bu nedenle küçük gözlü olan kişilerin bazı detaylara önem vermesi ile daha iyi sonuçlar alınabilir. Yani göz iç kısmına beyaz kalem çekerek iç çerçevenin daralmasını engelleyebilirsiniz.

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Siyah göz makyaj yapılışı için öncelikle göz çevresinin temiz olmasına ve önceden makyaj kalıntısının olmamasına önem vermek gerekir.  Yani bir makyaj temizleyicisi ya da suyla temizlendikten sonra eğer göz altında morluk varsa bu kısımlar aydınlatıcı ile kapatılır ve ton eşitliği sağlanır. Sonraki aşamada da şu işlemler yapılır:

  • Küçük gözlüler beyaz büyük gözlüler de siyah kalemle göz içi bölümüne kalem çekmelidir. İç kısmın tamamı boyanmalıdır. Daha sonra kirpik diplerinden siyah kalem çekilir.
  • Sonraki aşamada dışarıdan içeriye doğru siyah ve gri tonları uygulanır. En dış bölüm siyah, orta kısma gelene kadar koyu gri ve orta kısımdan iç kısma kadar da bir ton açık gri sürülür. Eğer daha koyu olmasını isterseniz de koyu gri ile devam edilebilir.
  • Far bölümü bitince en son dilediğiniz gri tonu ile üstten geçilir. Siyaha yakın ton olması daha iyi sonuç verebilir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.