Vipbakim

Soğuk Havalarda Kalıcı Makyajın 4 Püf Noktası

Soğuk Havalarda Kalıcı Makyajın 4 Püf Noktası

Soğuk havaların gelemsiyle birlikte gün boyu kalıcı makyaj için duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Hele de soğuk ve yağışlı havalarda makyaj çok çabuk bozulmakta ve tazelemek gerekmektedir. Ancak kalıcı makyaj sırları bilindiğinde ve uygulandığında etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Kalıcı makyaj için öncelikle kullanılan makyaj ürünlerinin özenle seçilmesi gerekir. Malzemeler ne kadar kaliteli olursa elde edilecek sonuç da o kadar olumlu olmaktadır. Özellikle fondöten seçimi bu konuda ön plana çıkmaktadır. Kalıcı makyajın temel taşı fondöten olduğundan dolayı cilt yapısına ve rengine uygun fondötenler tercih edilmelidir. Bu sayede yapılan makyaj gün boyu kalıcı hale gelmektedir.

Kalıcı Makyaj İçin Püf Noktaları

Soğuk havalarda kalıcı makyajın ilk püf noktası cilt temizliğidir. Temiz bir cilt her zaman makyajı daha uzun süre tutmaktadır. Bunun için cilt temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Temizliğe ek olarak cildin iyi nemlendirilmiş olması da önem taşımaktadır.

Kalıcı makyajın ikinci püf noktası da makyaj yapılacak yüzün pürüzsüz bir zemine sahip olmasıdır. Bunun için cildin siyah noktalardan ve sivilcelerden arındırılmış olması gerekir. Bu amaçla geceleri cilde peeling uygulamak işe yaramaktadır.

Soğuk havalarda kalıcı makyaj için üçüncü püf noktası ise güneş koruyucu kullanmaktır. İyi bir güneş koruyucu kullanıldığında bu koruyucu hem cilde baz etkisi yapmakta hem de makyajı daha kalıcı hale getirmektedir. Ayrıca güneşin ortaya çıkardığı zararlı etkilere karşı cilt korunmaktadır. Yazın daha sık olmak üzere güneş koruyucu sürekli olarak kullanılmalıdır.

Soğuk Havalarda Kalıcı Makyaj

Genellikle her kadın yaptığı makyajın doğal durmasını ve uzun süre cildinde kalmasını istemektedir. Ancak bunların mümkün olabilmesi için çeşitli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede daha etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Cilt bakımına ve sağlığına özen gösteren kişiler daha canlı bir yüze sahip olduğundan dolayı bu kişilerin yaptığı makyajlar daha uzun süre kalmaktadır. Bu nedenle dördüncü püf noktası olarak cilt tipine uygun temizleme ürünleri kullanılmalı, sivilce ve siyah nokta oluşumu en aza indirilmelidir. Böylelikle soğuk havalarda kalıcı makyaj hayal olmaktan çıkarak gerçeğe dönüşmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.