Vipbakim

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır

Sonbahar dediğimizde toprağın yağmurla beraber getirdiği kokusunu hatırlatmak için kahverengi tonların kullanıldığı makyaj için sarı ve bordo rengi sıklıkla kullanılan renkler arasında.

Cilt iyice temizlenir. İlk olarak makyaja ten makyajı ile başlanır. Makyajın daha güzel görünmesini sağlamak ve kalıcı olmasını sağlamak için makyaj sabitleyici kullanabilirsiniz. Yanaklarda allığın hafif olması gerekir. Gül tonlarında kullanacağınız hafif bir allık da cilt makyajını tamamlayacaktır.

Sonbahar Makyajında Gözler Ve Dudaklar Nasıl Olmalı ?
Sonbahar makyajı gözlerde bordo ve mavi tonları oldukça hoş bir görüntü oluşturuyor. Göz makyajına mürdüm renginin tonları sonbahar aylarında vazgeçilmez olarak görülür. Gözleri belirginleştirmek için siyah veya kahverengi göz kalemi ile gözlerimizi belirginleştirebiliriz.

Sonbahar aylarının makyajlarında vazgeçilmez olan kahverengi ve bordo renkler, gözlerin dumanlı görünmesi ile daha iyi bakmasını sağlayacaktır. Bazı bayanlar tarafından sonbaharda yaptırılan kalıcı makyaj da bile kahverengi tonları çoklukla kullanılmaktadır. Göz makyajında koyu renkler kullanıldığında cilt makyajı sade ve açık renklerle yapılmalıdır.

Sonbahar makyajında dudaklardaki renklerin yüzdeki makyaja göre seçilmesi gerekmektedir. Daha çok koyu renkler tercih edilen dudakların dolgun ve nemli olması beklenir. Bu arada gözlerde koyu renk rimel kullanıldıysa, kullandığınız ruj açık renk olmalıdır.
Cilt makyajı koyu, göz makyajı ve rujunuz açık renk olabilir. Göz makyajı koyu olduysa cilt makyajı ve ruj açık renk olmalıdır.

Sonbahar yağmurların çok yağdığı bir mevsimdir. Yağmurlu bir günde makyaj yapmak istediğinizde, nem seviyesine uygun nemlendiriciler kullanmalısınız. Sonbaharın yağmurlu günlerinde çok fazla makyaj malzemesi kullanmaktan kaçının çünkü her ne kadar piyasada su ile akmayan makyaj malzemeleri varsa da çok fazla yağmur gören cildinizden bir kısmı mutlaka akacaktır.

Yukarıda sonbahar mevsiminin en güzel makyaj tekniklerinden ne kadar bahsetmiş olsak da, küçük bir paragraf olarak makyajın zararlarından bahsedelim. Makyajı; kaliteli markalı makyaj malzemeleri ile yapmak sakıncalı değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.