Vipbakim

Sonbahar Mevsimine Uygun Makyaj Önerileri

Sonbahar Mevsimine Uygun Makyaj Önerileri

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte sonbahar makyajı için kullanılan renklerde de değişiklik görülmektedir. Sıcak havalarda daha cıvıl cıvıl renkler tercih edilirken sonbahar mevsiminde kahverengi tonları daha çok kullanılmaktadır. Kahve tonlarına ek olarak siyah renklerde eyeliner ve göz kalemleri de sonbahar makyajını ön plana çıkarmaktadır.

Bir önceki sonbahar trenlerine bakıldığında koyu renk rujların hâkim olduğu görülmektedir. Bu sonbahar da koyu renk rujlar makyajlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Sonbaharın ağırlıkta olduğu renkler makyajın tamamlayıcısı olarak görülmektedir.

Sonbahar denilince genellikle daha doğal makyaj akla gelmektedir. Bunun için ten rengine uyum sağlayan fondötenler, dudak kalemleri, hacim veren rimeller ve kahve tonlarında farlar ile ortaya kusursuz bir sonbahar makyajı çıkmaktadır.

Sonbahar Makyajı İçin Öneriler

Yaz mevsiminden sonbahar mevsimine geçilmesiyle birlikte serin havaların etkisiyle ciltte kurumalar meydana gelmektedir. Bu da yapılan makyajın kusurlu olmasına sebep olmaktadır. Bundan dolayı öncelikle cildi nemlendirici ürünler kullanılmalıdır. Bunun için makyaj bazı tercih edilmeli ve böylece daha doğal bir makyaj elde edilmelidir. Makyaj bazı sayesinde ten ile fondöten arasında uyum sağlanmaktadır.

Yılın sonbahar makyaj trendleri incelendiğinde doğal görünümün ve matlığın ön planda olduğu makyajlar görülmektedir. Bunun için mat fondötenler ve rujlar kullanılabilir. Ayrıca soft renklerde göz farı da sonbahar mevsimine uygun makyajı vermektedir.

Sonbahar Mevsimine Uygun Makyaj Sırları

Sonbahar mevsiminde yağışlı havanın ağırlıkta olması makyajda da etkisini göstermektedir. Bu durumun azizliğine uğramamak adına su geçirmez makyaj yapılması tavsiye edilmektedir. Bunun için su geçirmez maskara ve göz kalemi tercih edilebilir.

Kaş makyajları incelendiğinde ise doğal görünümün hâkim olduğu görülmektedir. Bunun için kaş farı ya da kaş kalemi yardımıyla doğal kaş görüntüsü elde edilebilir. Ancak tercih edilecek rengin doğal kaş ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yapay bir görüntü ortaya çıkabilir. Kaş makyajı yapmadan önce kaşlar yukarıdan aşağıya doğru iyice taranır ve kaşların arasında bulunan boşluklar kaş kalemi ile birlikte dikkatlice doldurulur.

Sonbahar makyaj önerileri dikkate alındığında ortaya en trend ve en dikkat çekici makyajlar çıkmaktadır. Bu da pek çok kadının hayal ettiği bir durumdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.