Vipbakim

Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Günümüzde en çok tartışılan konulardan biri uzun yüz makyajı olmaktadır. Çünkü uzun yüz genelde sert bir görüntü ile karşımıza çıkar.

Uzun yüz makyaj ile yumuşatmak için oldukça kolaydır. Tabii ki bunda önemli olan doğru makyaj en uygulamaktır.

Uzun yüz makyajı yapacak kişiler genelde öncelikle alın bölgesinden makyaj yapmaya başlamalıdır. Alın bölgesine uygulayacakları koyu tonda gibi fondöten gölge yaparak kısa göstermeyi sağlar. Bundan dolayı sürülen fondöten mutlaka dağıtılmalı ve 2 ton kullanıldığı fark edilmemelidir. Daha sonrasında çene ve elmacık kemikleri çok belirgin olduğu için buralarda dikkati çekmeniz gereklidir. Burun ve dudak bölgesi yapılmakta olan makyajı mutlaka doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Fondöten sürdükten sonra üzerine kullanacağınız hafif parlak aydınlatıcı ile çok hoş bir görünüm yaratabilirsiniz Daha sonrasında kulaktan çeneye yapacağınız gölgelendirme sayesinde yüzünüz kısalacak ve fondöten dağıtılacaktır. Karşımıza çıkan allık konusunda ise aldıkları genelde çok yaymadan en ama Şık kimin üzerine yapmalısınız. Çene kısmı oldukça önemli olduğundan dolayı uzun yüze sahip bayanlar mutlaka çenelerini arkaya atmadan aydınlatmalıdır son olarak uzun yüze sahip bayanlar mutlaka göz makyajı ile dikkat çekmelidir bu uzun yüzü kapatacaktır.

 

Uzun Yüz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözü aydınlatıcı yardımı ile belirtilmeli daha sonrasında ise gözün dış kısımlarında aydınlatmalısınız. Böylece makyajınızı daha canlı ve uzun görünecektir. Yani özetle uygulayabileceğiniz çok basit hileler ile yüzünüz uzun olmayacak bu kendini belli etmeyecektir.

Uzun yüze makyaj yaparken aslında önemli konu olarak karşımıza çıkan dudak rengi tercihi dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Süreceğiniz parlatıcı tonlarında olduklarında dikkat çekici olacaktır. Bundan dolayı bu tür yapacağınız makyajlar uzun yüzlü oluşma hileler ile engelleyerek sizler için en iyi görünüm sağlayacaktır.

Sizin de eğer yüzünüz uzun ise bu teknikler ile çok kolay bir şekilde uzun yüzü kapatabilir ve oldukça ilgi çekici bir görünüm yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra size sunacağımız uzun yüz makyaj tavsiyeleri hemen hemen herkes tarafından çok kolay bir şekilde yapılan teknikler olarak karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.