Vipbakim

Yağlı Cilde Fondöten Nasıl Sürülür

Yağlı Cilde Fondöten Nasıl Sürülür

Geç kırışmasına rağmen akne sorunu nedeniyle sıkıntı yaratan yağlı ciltler, birçok kişinin kabusu olur. Sivilce, siyah noktalar ve bu sorunun yarattığı hasarın giderilmesi için makyaj uygulaması tercih edilebilir. Peki yağlı cilde fondöten nasıl sürülür ve hangi ürünleri kullanmak gerekir? İşte bu sorunun cevabını tüm yağlı cilt sahiplerinin bilmesi gerekiyor.

Yağlı Ciltler İçin Hangi Fondötenler Seçilmeli?

Yağlı bir cilde sahipseniz fondöten seçiminiz mutlaka su bazlı ve matlaştırıcı ürünler olmalıdır. Eğer tedaviniz devam ediyor ve cildiniz çok kuruyorsa bu durumda seçimlerinizde değişiklikler söz konusu olabilir. Bu farklılıkların giderilmesi için başka ürünler de tercih edilebilir.

SU bazlı fondötenler, temiz cilde uygulandığında daha iyi bir etki gösterir. Fondötenleri uyguladığınızda pudra sürerek makyajınızı sabitleyebilirsiniz. İldiniz yağlandıkça pudrayla sabitleyerek cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Yağlı ciltler için fondöten çeşitleri kullanarak sağlıklı bir cilt yapısının oluşturulmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Fondötenden sonra cildin iyi bir biçimde temizlenmesi sağlanarak makyajın kalıntılarının arındırılması gerekir. Bu şekilde makyajın zararlı etkilerinden kurtulmak mümkün olabilir.

Yağlı Ciltlerde Makyaj Ürünleri Seçimi

Yağlı ciltler için kullanılan makyaj ürünlerinin seçimi son derece önemlidir. Dermokozmetik ürünler ve yağlı ciltlere özel üretilen ürünler tercih edilmesi gerekir. Makyaj için gerekli olan malzemelerin seçiminde bu hususların dikkate alınması, sonrasında ise uygun olan makyaj malzemelerinin seçilmesi son derece önemlidir.

Çok parlak bir cildiniz varsa, pudra kullanarak bu aşırı parlamanın önüne geçebilirsiniz. Mineral bazlı makyaj malzemeleri ve yağlı cilde özel pudralar kullanarak da bu ürünlerin kullanılmasıyla cildinizi daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

BB Krem ve Nemlendiriciler

 Cildiniz için kullanacağınız BB kremler ve nemlendiricilerin de yağlı ciltlere özel olarak seçilmesi gerekecektir. BB krem kullandığınızda ihtiyacınız olan makyaj malzemesi olan fondötene gerek kalmayacaktır. Bunun yerine sadece bir pudra kullanarak makyajın sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. Fondöten seçimininizde doğru kararları vermek isterseniz dermatoloğunuz tavsiye ettiği ürün çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Güvenilir olan bu ürünler sayesinde ihtiyacınız olan bakımı yaparken yağlı cilt için makyaj uygulamasını da kontrol edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.