Vipbakim

Yaz İçin Makyaj Önerileri

Yaz İçin Makyaj Önerileri

Kadınların olmazsa olmazı makyaj da mevsimlere göre değişkenlik gösterir. Örneğin; yaz ayında yapacağınız özellikle göz bölgesindeki koyu renkli makyajlar gün boyunca sizi bunaltacağı gibi nemden dolayı yayılma riskini de içinde barındırır, bu yüzden yaz aylarında günlük makyaj tercihimizi mümkün mertebe soft ya da açık renkten yana kullanmalıyız. Peki soft ya da açık renkli makyajdan kasıt nedir? Örneğin; göz bölgenizi hareketlendirecek bir far ile işe başlayalım…

Hareketli Gözler!

Siyah ya da gri tonları kullanmak yerine açık renklerle işe başlayabilirsiniz. Daha sonra beyaz göz kalemini göz pınarlarınıza sürebilir ve daha iyi bir göz yapısına ulaşabilirsiniz. Tüm bunların yanında işin birde kusurları kapatma kısmı var… Genellikle kadınların ortak hatası yalnızca kapatıcı veya yalnızca fondaten sürüp kusurların kapanmasını beklemektir ancak bu yanlış olandır. Yapılan diğer hata ise yüzün yalnızca kusurlu kısmını kapatmaya uğraşmaktır bu tümüyle yanlıştır ve bu yöntemlerden olumlu sonuç beklemek hata olur… Kusurların kapanması için öncelikle teninize uygun tondaki kapatıcıyı elmacık kemiğiniz başta olmak üzere yüzünüzün kusuru bölgeleri dahil her yere yayıyorsunuz, sonrasında yine teninize uygun fondaten ile tekrar aynı işlemi gerçekleştiriyorsunuz.

Cildin yanlnız kusurlu kısmına bu işlemi uygulamak geriye kalan bölümleri aleni ortaya çıkartır ve kötü bir görüntü verir. Bunlardan sonra şimdi diğer aşamalara geçebilirsiniz. Az önce bahsettiğimiz gibi açık renk bir far kullarak göz kapağınızı hareketlendirebilirsiniz. Akşam verilen bir davete katılacaksanız, ışıltılı far kullanabilir ya da elmacık kemiklerinize aydınlatıcı ile hareketli bir hava verebilirsiniz. Göz kapağından devam edelim uygun farı seçtikten sonra, eyeliner ile çok yoğun olmayacak şekilde fırça ya da kalem eyeliner yardımıyla farın üstünden geçebilirsiniz.

Rimel ve Göz Kalemi Önemlidir!

Rimel ile kirpikleri canlandırmak mümkün, eğer inatçı kirpiklere sahipseniz bir adet kirpik kaldırıcı edinebilir ve maskara yardımıyla dikkat çekici kirpikler elde edebilirsiniz. Sonrasında göz kalemi tercih edecekseniz bunu göz pınarınıza değil göz kapağının altına sürebilirsiniz ancak; rimel, far ve eyelinerdan sonra göz kalemi yaz ayında özellikle gündüz saatlerinde boğabilir, bu yüzden akşam verilen davetlerde bu yöntemin uygulanması daha doğru olacaktır. Gelelim işin en ilginç ama en gerekli kısmına!

Ruj Seçimi

Yaz aylarında yapılan en büyük hatalardan biri de yine gündüz kullanılan koyu renkli rujlardır… Yaz için makyaj önerileri yazımızda mümkün mertebe koyu renklerden uzak durmanız gerektiğini belirtiyoruz çünkü koyu renkler yaza giden renk tonları değildir. Siyah ve tonlarının güneşi çektiği söylenir ki bu doğrudur bu yüzden yazın açık renkler tercih edilir. Esmerler ve kumrallar açık renk ruju taşıyabilir peki beyaz tenliler nasıl tonda bir ruj kullanmalıdır? Beyaz tenli kadınlar yazın; şeftali tonları veya çok açık olmayacak şekilde pembe bir ruj seçebilir. Ancak gece davetlerinde kırmızı ruj her zaman rağbet görür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.