Vipbakim

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Sırları

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Sırları

Makyaj büyülü şeyler yapabilir, ancak gizemli olmak zorunda değildir. Basit, doğal bir görünüm uygulamak çok fazla beceri veya araç gerektirmez. Harmanlamayı birçok çok şey ile yapabilirsiniz ve size hitap etmezse belirli ürünleri bırakmayı seçebilirsiniz. Öyleyse korkmayın: sürecin ve taze, parlayan yüzünüzün keyfini çıkarın!

Temiz Cilt İle Başlayın

Hafif bir temizleyici ile yıkayın ya da cildinizdeki tüm yabancı maddeleri temizlemek için bir toner kullanın.

Hafif Bir Nemlendirici Uygulayın

Bu, cildinizin gün boyunca çok yağlı kalmasını önleyecek ve cildinizdeki kuru lekelerin nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Renkli bir nemlendirici veya cildinize hafif bir temel üzerine koyun. Alın, yanaklar, burun ve çenene parmaklarınızla birkaç noktayı uygulayın, daha sonra noktaları her yönden merkezden dışa doğru çalışan parmaklarla veya temel fırça ile karıştırın. Daha fazla kapsama alanı istiyorsanız, aynı harmanlama tekniğini kullanarak uygulamak için bir makyaj süngeri kullanabilirsiniz.

Nemlendirici ve Kapatıcı

Kapatıcıyı ve nemlendiriciyi saydam bir tozla koyun. Yüzünüze uygulayın, ideal olarak bir kadife toz boğu kullanarak basıncı hareket ettirin. Fazla miktarı atmak için bir toz fırçası kullanın. Uygulamak için toz fırça kullanıyorsanız, yüzünüze dairesel hareketler yapmadan önce fazla tozu hafifçe vurun.

Ruj Veya Dudak Parlatıcı Uygulayın

Dudaklarınızı bir öpücük gibi sıkıştırın ve dudak rengini üst ve alt dudağınızın ortasına sürün. Bu ilk uygulama düz olabilir; sonra parmaklarınızı kullanarak dışa doğru harmanlayın, parmaklarınızın ucuyla renklendirin.

Dudakların çatlamışsa, dudak rengi koymadan önce hazırlayın. Onları yavaşça ılık, nemli bir bezle tutun ve hafif bir dudak parlatıcısı üzerine koyun. Balsamı, ruj veya parlaklığa geçmeden önce emdirin.

makyaj sırları

Yeni başlayanlar için dudaklara renk eklemek ve makyaj rejimini uygulamanın tekniği üzerinde zorunda kalmadan değiştirmek için mükemmel bir fırsattır. Nötr, neredeyse hiç parlak olmayan, kremalı, ve kırmızıya kadar herhangi bir şeyle çalışabilirsiniz.

Yanaklarınızın Elmalarına Allık Uygulayın

Bunu yaptığınızda gülümseyin, böylece elmaların nerede olduğunu açıkça görebilirsiniz. Yüzünüzü allık üzerine koyun ve yukarıya doğru karıştırın.

Karıştırmak kolay doğal bir parlaklık için krem rengini deneyin. Toz kızarma için tercih ederseniz, kabarık ama yoğun bir fırça kullanın. Kenarları harmanlamak için üzerine yarı saydam toz tozlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.