Vipbakim

Yuvarlak Yüze Makyaj Nasıl Yapılır

Yuvarlak Yüze Makyaj Nasıl Yapılır

Yuvarlak yüz mutlaka dikkat edilmesi gereken bir makyaj türüdür çünkü yapılmakta olan yuvarlak yüz makyajı uygun yapılmazsa oldukça hoş görünmeyecek bir şekilde kendini gösterecektir.

Makyaj Yapma Teknikleri

Yuvarlak yüze makyaj yapılırken önce cilt rengine uygun bir fondöten seçilmekte olup kusurların kapatılması gereklidir. Bunu yanında eğer sizde geniş yanak yapısı bulunuyor ise gölgelendirme işlemini mutlaka tercih etmelisiniz ve bu işlemi yaparken çok dikkat etmelisiniz.

Yuvarlak yüzde mutlaka yanak kısımlarına gölge verilmesi gerekmektedir bunun yanında koyu fondöten kullanarak kulak tarafından çeneye doğru ince bir hat çekiniz. Daha sonrasında bu çizgiyi iyi bir şekilde dağıtınız. Bu dağıtma işleminden sonra çekilen çizgilerin hatları mutlaka belli olmamalı ve iyi bir şekilde kapatılmalıdır. Yuvarlak yüzde elmacık kemikleri kendini çok belli etmeyeceği için elmacık kemiklerinin belli etmek için koyu fondöten tercih ediniz. Böylece elmacık kemikleri ortaya çıkmış olacaktır. Elmacık kemiklerini ortaya çıktıktan sonra bunların üzerine turuncu ya da pembe tonlarında uygulayacağınız allık elmacık kemiklerinizin daha belirgin olmasını sağlar.

Son olarak allık kullanımında oldukça çok kullanıma tercih edilen krem allıklar da elmacık kemiklerini çok iyi bir şekilde belli etmektedir. Elmacık kemiğinin olmamasından dolayı şikâyet etmekte olan tüm kadınlar bu krem allıkları tercih ederek elmacık kemiklerine ulaşabilmektedir.

Yuvarlak yüze makyaj yapılırken mutlaka gözleri ortaya çıkarılmalıdır. Bundan dolayı eyeliner kullanımını da sizlere oldukça tavsiye etmekteyiz. Göz üstünden dışa doğru çekeceğiniz eylenir sizin gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanında dudağınıza süreceğiniz koyu renklerde ruj çeşitleri de oldukça dikkat çekici bir makyaja sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında çene bölgesi de yuvarlak yüz makyajında oldukça önemli olmaktadır. Çene bölgesinde makyaj yaparken koyu bir fondötenle bu bölge de mutlaka gölgelendirme yapılmalıdır. Bunlar dışında makyajınızı tamamlayacağınız aksesuarlar ile bu makyajı oldukça güzel bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yuvarlak yüz makyajlarında göze süreceğiniz açık far renkleri ile de gözlerinizi çok kolay bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle pembe ya da mavi tonlardaki farlar oldukça hoş bir görünüm yaratacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.