Vipbakim

Yüz Hatlarını Belirginleştirme Yolları

Yüz Hatlarını Belirginleştirme Yolları

Herkes belirgin yüz hatları sahibi olmak ister. Yüz hatlarının belirgin olması insanın daha net bir görüntü kazanmasına sebep olur. Güzel bir fizik, iyi görünen bir yüz için Allah vergisi bedenimizden sonra da bedenimize ve yüzümüze bakım yapmak gerekir.

Yüz hatlarımızı belirginleştirmek için birçok yol vardır. Bitkisel yöntemler veya spor egzersizleri bir estetik ameliyat gibi mucize olmadığından dolayı, sabır en önde gelen tedavi sistemlerinden biridir. Yaptığımız bitkisel işlemleri veya egzersizleri büyük bir sabırla her gün aynı saatlerde yapmalıyız.

Yüz Hatlarını Belirginleştirme Yolları

Yüz Estetiği

Cildin güzelliği ve gençliği yaş ilerledikçe kaybolur. Bu kaybolan cilt güzelliğini elde etmenin bir yolu da estetik ameliyat olmaktır. Genç bir görünüm kazanmak için günümüzde estetik ameliyat olanların sayısı oldukça fazladır. Çok fazla makyaj yapmayı sevmeyen kırk yaşın üstündeki bayanlar tarafından çokça tercih edilen estetik ameliyatlar, halktan orta halli vatandaşların bile yaptırdığı ameliyatlar haline geldi.

Yüz Hatlarını en iyi belirginleştirmenin yolu tabii ki estetik ameliyatlardır. Botoks, yüz dolgusu gibi estetik çeşitleriyle yüz hatları belirginleştirilir.

Daha Belirgin Yüz Hatları

Estetik ameliyatlardan korkanlar diğer yöntemleri sabırla denemelidirler. Yüz egzersizleri ve bakım önerileri sabırla uygulandığında gerçek belirgin bir yüze sahip olabilirsiniz.

Bir kişinin belirgin yüz hatları olması için yüzümüzdeki görüntünün nasıl olması nelere sahip olmamız gereklidir?

  • Zarif bir burun

  • Belirgin elmacık kemikleri

  • Olmayan göz altı torbaları

  • İri dudaklar

  • Göze görünebilir bir çene

  • Düz bir cilde sahip göz kenarları

Belirgin yüz hatlarına sahip olabilmek için yapılabilecek şeyler

Kilo verin ve obez bir boyun ve çene yapısından kurtulun. Yuvarlak yüz hatlarının büyük ölçüde sebebi fazla kilo olarak bilinir. Kilonuzu vermeye çalışırken bol bol yüz egzersizleri yapın.

Ağız egzersizleriyle çene hattınızı daha keskin bir hale getirebilirsiniz. Günde 15 dakika yüz ve ağız hareketleri 6 ay içinde yüzünüzün şekle girmesine sebep olacaktır.

Göz egzersizleri yaparak gözlerinizin yanında oluşabilecek kırışıklıklara da engel olabilirsiniz. Sakız çiğnemek yüz ve çene yapısı belirginleştirmek için oldukça faydalıdır. Sakız çiğneyerek çene çevrenizin ve alnınızın kırışmasına engel olabilirsiniz.

Makyaj İle Yüz Hatlarını Belirginleştirme

Belirgin bir yüz hattı sahibi olmak istiyorsanız ve sizi yukarıda saydığımız egzersizler, estetik ameliyatlar sıkıyorsa makyaj ile yüzünüzün hatlarını keskinleştirebilirsiniz. Belirgin elmacık kemikleri oluşturmak için biraz makyaj hileleri kullanmanızda sakınca yok. Elmacık kemiklerini daha belirgin hale sokmak istiyorsanız fondöten üzerine sürdüğünüz allığı elmacık kemiklerinizin biraz altına sürün.

Dudaklarınızın daha keskin hatlı görünmesini istemenizden doğal başka bir şey yoktur. Bunun içinde sürdüğünüz ruju iç tarafından sürmeye başlamanız ve koyu renkler kullanmanız dudaklarınızı daha keskin hatlı göstermeye yarayacaktır. Makyajla yüz hatlarınızı belirginleştirmek maalesef geçici bir yöntemdir. Eve gelip makyajınızı sildiğinizde yine aynı yüz hatlarına sahip olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.