Vipbakim

Yüz Şeklinize Göre Makyaj Teknikleri

Yüz Şeklinize Göre Makyaj Teknikleri

Yüz şeklinize en uygun makyaj nasıl yapılır biliyor musunuz? Her yüz tipi ve şekline göre farklı farklı makyaj teknikleri olduğundan haberdar mısınız? Eğer yüz tipinize en uygun makyajı yapmak ve uyguladığınız makyajın sizi daha güzel göstermesini istiyorsanız vereceğimiz yüz tipine uygun makyaj tüyoları sayesinde yüz tipiniz için en ideal makyajı öğrenebilir ve kendinizi daha da güzelleştirebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekline En Uygun Makyaj Teknikleri

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz yuvarlak yüz makyaj teknikleri neler bilmeniz ve yüzünüze bu makyaj tekniklerini uygulamanız daha iddialı bir yüz görüntüsüne kavuşmanızı sağlayacaktır. Yuvarlak yüz hatlarınız varsa elmacık ve çene kemiklerinizi daha belirgin göstermek için ten renginize en yakın fondöteni yüzünüze sürün ve ardından yüzünüzde rahatsız oduğunuz bölgeler varsa bu bölgelere daha koyu tonda bir fondöten sürerek kapatın. Elmacık kemiklerinden başlayıp gözünüzün dış uçlarına doğru allık sürün. Göz altlarınıza, dudak uçlarınıza ve burun ucunuza aydınlatıcı uygulayın. Göz ve dudaklarınız için uyumlu renk tonları tercih edin.

Köşeli Yüz Şekline Sahipseniz Hatlarınızı Yumuşatın

Köşeli yüz makyajı nasıl olmalı diyen kişiler için sert yüz hatlarını yumuşatma doğrultusunda bir makyaj yapmak uygun olacaktır. Fondöten sürerken yüzün dışına doğru daha hafif sürmeniz gerekir. Belirgin olmasını istediğiniz yüz bölgelerine daha açık tonda bir fondöten sürerek yüz hatlarını yumuşatmanız mümkündür. Allık sürerken elmacık kemiklerinden başlayıp şakaklarınıza doğru uygulamalısınız. Göz altları ve çene bölgenize aydınlatıcı sürün. Çene kemiklerinize ve şakaklarınıza hatlarınızı yumuşatmak için bronzlaştırıcı allık uygulayın.

Üçgen Yüzler İçin Çene Ve Elmacık Kemikleri Öne Çıkarılmalı

Üçgen yüz hatları olan kişiler yüzüne fondöten sürdükten sonra daha açık tonda bir fondöteni çene kemikleri ve elmacık kemikleri üzerine sürerek aydınlatmalı ve öne çıkarmalılar. Yüzün orta kısmını daha belirgin hale getirmek için yanaklara aydınlatıcı pudra sürmeli ve elmacık kemiklerine şeftali tonlarında bir allık uygulamalılar. Göz makyajında ise koyu değil açık renk tonlarını tercih etmeliler.

Uzun Yüz Hatlarını Oval Ve Kısa Göstermek Mümkün

Uzun yüz için makyaj tüyoları yüze fondöten uyguladıktan sonra koyu tonlarda bir pudra ile elmacık kemiklerini ve çeneyi belirginleştirmek ve daha oval, kısa yüz görünümü sağlamak olmalı. Göz makyajı ise kedi gözü gibi belirgin ve yoğun bir makyaj olmalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.