Vipbakim

Yüzü Küçük Gösteren Makyaj Hileleri

Yüzü Küçük Gösteren Makyaj Hileleri

Makyaj birçok kadının vazgeçilmezidir ve makyajla neredeyse istediğimiz her türlü hileyi yapmak mümkün. Eğer yüz hatlarımız istediğimiz gibi değilse küçük makyaj hileleri ile daha iyi sonuçlar almak mümkün.  Kimi kadın zayıf yüzünü nasıl daha dolgun göstereceğinin hilelerini ararken kimi kadın ise yüzü küçük gösteren makyaj hilelerine yönelir.

Yüzünü küçük göstermek isteyen kadınlar için yüzü küçük gösteren makyaj hileleri birden fazla yolla sağlanabilir. Fakat daha ince bir yüze sahip olmak için cildimizi güzelce temizlemek ölü hücrelerden kurtulmak ilk yapmamız gereken işlemdir. Yüzü küçük gösteren makyaj hilelerini ve yapılışlarını incelemekte yarar var.

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj

Kemik yapınız ve elmacık kemikleriniz belirgin değilse yüzünüz daha dolgun durur ve bu yüzden de hatlarınız keskin durmaz. Makyajda yüzümüze ifadeyi veren en büyük etken bu girinti ve çıkıntıların ön plana çıkartılmasıdır. Elmacık kemikleri, kaş kemiği, alın kemiği, alt çene kemiğinin belirgin; diğer bölgelerin ise daha girintili olması yüze ince, kemikli ve zarif bir görüntü verir. Toplu yüzlerde ilk yapılması gereken işlem, belirgin olmayan elmacık kemiklerini aydınlık ve koyu hatlarla belirginleştirmektir.

Allık fırçasını, içerden, şakaklara doğru kullanın ve elmacık kemiğinizin alt kısmını koyu bir fondötenle; gözaltlarınızı ise, allıktan bir iki ton açık bir aydınlatıcı ile kapatın. Ancak, gözaltı aydınlatıcınızın, çok beyaz ve parlat tonlarda olmamasına dikkat edin. Eğer daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu işlemi cildinizden bir ton açık bir pudra ile de yapabilirsiniz. Kaşlarınızı ince aldırmakta yüzünüzü kalın gösteren sebeplerden biridir kaşlarınızı daha doğal halinde aldırmanız da yüzü küçük gösteren makyaj hilelerindendir. Kedigözü makyajı da yüzü küçük gösteren makyaj hileleri arasında sayılabilir.

Yüzü Olduğundan İnce Göstermek İçin

Öncelikle elmacık kemiklerinizi ve çene kısmını ön plana çıkarmalısınız. Bunun için bir açık bir de koyu ton da iki fondöten edinmelisiniz. Ten renginize en uygun tonda olan bir fondöten seçin. Sonrasında cildinizden birkaç ton koyu renkte olan fondöteninizi yumuşatmayı istediğiniz kısımlara sürün. Yüzün alın kısmından ve kulağınızın başlangıç noktasından başlayarak alnınızın sağ ve sol tarafına da gölgelendirmeler yapın.

Sonrasında sırasıyla kulak memesinin altından başlamak suretiyle elmacık kemiklerinizin altını son olarak da elmacık kemiklerinizin bittiği yerden burnunuza doğru eğmeçli gölgeler yaparak işlemi sonlandırın. Bu işlemin amacı elmacık kemiklerinizi daha belirgin bir hale getirmek ve yüzünüze daha anlamlı bir ifade katmaktır. Bahsettiğimiz uygulama hatları belirgin olmayan yüz tiplerinde elmacık kemikleri üstünden şakaklara doğru, yani gözlerinizin bitiş yönüne kadar, alt kısımlarda da elmacık kemiklerinde tıpkı bir üçgen şeklini andıracak biçimde sürmelisiniz. Makyaj yaparken kullandığınız allık koyu renkte olmalıdır. Rujlarda da yine koyu renk tercih edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.