Vipbakim

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Yüzü zayıf göstermek için öncelikle kendi yüz şeklini iyi tanımalı ve mutlaka ten renginize uygun olan makyaj malzemelerini edinmelisiniz. Temel makyaj malzemeleriniz ile de yüzünüzü olduğundan daha zayıf gösterebileceğiniz gibi profesyonel makyaj malzemeleri ile de yüzünüzü zayıf gösterebilirsiniz. Çoğunlukla balık etli veya daha kilolu kişilerin tercih ettiği bu yöntem yüzü boyutlandırdığı için daha zayıfmış gibi algılanmasını sağlayarak istenilen sonucun elde edilmesini sağlar. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak yüzü zayıf gösteren makyaj tekniklerini siz de merak ediyorsanız yazımızı okumalı ve mutlaka birkaç kez deneyerek tecrübe edinmelisiniz.  Yüzü zayıf gösteren makyaj tekniklerinden ilki elbette ki yanakları zayıf gösteren yanak kontürü tekniğidir.

Yanak Kontürü Nasıl Yapılır?

Yanakların daha zayıf ve daha çıkık elmacık kemikiklerini belirtmek için uygulanan bu yöntem için ihtiyacınız olan makyaj malzemesi koyu renkli bir bronzlaştırı ve aydınlatıcıdır. Çoğunlukla yanak boşluğu ile kulak başlangıcı arasına ince bir şekilde uygulandıktan sonra bronzlaştırıcının dağıtılması ile elde edilir. Bu kısma gölge vurgusu yaparak aslında yüzün daha ince görünmesini sağlar. Bu esnada elmacık kemiğini de vurgulayarak daha çıkık ve daha güzel durmasını sağlar. Elmacık kemikleri üzerine uygulanacak aydınlatıcı ile de bu görüntü tamamlanabilir.

Alın Kontürü Nasıl Yapılır

Alnı daha dar veya daha kısa göstermek için tercih edilen bu yöntem için de krem formda veya da preslenmiş toz formda bulunan koyu renkli kapatıcılardan veya yine bronzlaştırıcılardan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz saç çizgisine uygulayarak o hat boyunca dağıtabilir ya da şakaklara da uygulayabilirsiniz. Bu şekilde normale nazaran biraz daha kısa veya dar alna sahip olabilirsiniz. Bu bölgelere aydınlatıcı uygulamaktan kaçınmalısınız.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaşlar da yüzün olduğundan daha iri görünmesini sağlayabilir. Bu anlamda kaşları çok ince almak sizi daha kilolu gösterebilir veya ince kaşlara sahipseniz uygun bir şekilde kaşlarınızı doldurmanız yüzü daha zayıf gösteren makyaj tekniklerinden birisidir. Bunun için dilerseniz sınav kalemi olarak da bilinen kurşun kalem ile kaşlarınızı doldurabilirsiniz ya da kaş farları ile kaş rimellerinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınız daha belirgin olsun isterseniz de alt kaş kemiğinize biraz aydınlatıcı uygulayarak daha keskin ve daha net kaşlara sahip olabilirsiniz.

Eyeliner İle Yüzü Zayıf Göstermek Mümkün

Kedi gözü olarak da tabir edilen uzun kuyruklu eyeliner her zaman için yüzü daha zayıf ve daha ince gösterir. Bu yüzden en bilinen ve en kolay uygulanan yüzü zayıf gösteren makyaj tekniği de budur. İhtiyacınız olan şey mat görünen bir siyah eyeliner veya siyah göz kalemidir. Gerisi tamamen sizin hünerli ellerinize kalmış. Bu noktada önemli olan eyeliner kuyruğunun ne yönde çekilmesi gerektiğidir.

Aşağıya yakın konumda çekilen eyeliner kuyruğu hem gözlerinizin şeklini biçimsiz gösterecek hem de sizi asık suratlı gösterecektir. Bunun yanı sıra yere paralel çekilen eyeliner kuyruğu ise sizi yorgun veya hasta gösterir. Bu anlamda en ideal olan hafif kıvrımlı ve yukarıda eyeliner kuyruğudur. Hem dinamik ve dinç görünecek hem de yüzü daha zayıf ve ince gösterecektir. Aynı zamanda daha genç gösterdiğini de belirtmeliyiz.

Yüzü zayıf gösteren makyaj tekniklerinden bahsettiğimiz yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla da paylaşabilir ve denediğiniz diğer yöntemleri bize yorum yazarak gönderebilirsiniz. Sizin de kullandığınız yüzü zayıf gösteren daha farklı makyaj teknikleriniz varsa bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.