Vipbakim

Evde Peeling Hazırlama Yöntemleri

Evde Peeling Hazırlama Yöntemleri

Evde kolay bir biçimde peeling hazırlayabilirsiniz. Peeling nedir sorusunu merak edenler için bu uygulama cildin ölü derilerden arındırılması için tercih edilen bir işlemdir. Bu işlemi hazırlamak için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Evde peeling hazırlama yöntemlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bu yöntemlerin tamamını kolay malzemeler ile birlikte hazırlayabilir ve düzenli olarak kullanım yapabilirsiniz.

Doğal ürünleri kullanmak çok daha faydalı olacaktır. Peeling yapmadan önce de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Cildinizde sivilce ya da açık yara bulunuyorsa peeling yapılmaması önerilir. Bunun dışında peeling uygulaması yapmadan önce yüzünüzün temiz olması önemlidir. Yüzünüzde yer alan makyajı temizlemeden peeling uygulaması yapmamanız gereklidir.

Peeling uygulaması yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ise uygulamanın göz ve dudak çevresinden uzak tutularak yapılmasının gerekliliğidir. Peeling uygulamasının haftada bir ya da iki kere kullanılması gereklidir. Daha fazla kullanım cilt için faydalı değildir. Peeling yapmadan önce bu hususlara dikkat etmeniz önemlidir.

Çilek ve Yoğurt ile Peeling Hazırlanışı

Çilek ve yoğurt ile birlikte doğal malzemeler ile peeling hazırlayabilirsiniz. Peeling hazırlamak için 6 tane çileğin üstüne yağsız yoğurt ekleyin. Sonrasında çatal ile çilekleri yoğurt içinde ezin. Karışımı daha sonrasında yüzünüze ve boynunuza sürün. Sonrasında 20 ya da 25 dakika beklemek yeterli olacaktır. Sonrasında cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada 1 ya da iki kere uygulamanız gerekli etkiyi gösterecektir. Bu sayede cildiniz çok daha temiz bir hale gelecek ve temizlenecektir.

Tülin Şahin Peeling Tarifi

Ünlü manken Tülin Şahin’in önerdiği peeling tarifi için 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı süt,1 çay kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı limon suyu gereklidir. Büyük bir kap içine tüm bu karışımları belirtildiği ölçüde ekleyin. Daha sonrasında tüm malzemeleri karıştırın. Karışımı hazır hale geldiği zaman ellerinize dökün ve yüzünüze masaj yapar biçimde sürün.

Bu ovalama işlemini 3 dakika boyunca uygulamanız etkili olacaktır. Sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Peeling tarifini haftalık olarak uygulamanız etkili olacaktır. Bu karışım cildinizin ten rengini açacak ve daha parlak görünmesine neden olacaktır. Karışımı kolay bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Oldukça etkili bir karışımdır.

Kırışıklıkları Önleyen Peeling Tarifi

Peeling hazırlaması ile kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Karışımı hazırlamak için 1 adet salatalık , 1 yumurta akı ve 1 çay kaşığı limon suyu gereklidir. Salatalığın kabuklarını soyun ve sonrasında rendeleyin. Daha sonra karışımın içine diğer malzemeleri ekleyin. Karışımı hazırladıktan sonra da cildinize sürün ve bir süre boyunca bekleyin. 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulama yapabilirsiniz. Bu işlemi haftalık olarak kullanabilirsiniz. Evde peeling hazırlama yöntemleri bu şekilde uygulamalar ile yapılabilir ve düzenli biçimde kullanım yapılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.