Vipbakim

Yüzdeki Kuruluk İçin Peelingler

Yüzdeki Kuruluk İçin Peelingler

Cildi kuruyanların çok soğuk ve çok sıcak havalarad ortamda diğer insanlara kıyasla daha dayanıksız olduğu biliniyor. Bunun süreklilik göstermesi ve özellikle de ileri yaşlarda ortaya çıkmaya başlaması, rahatsızlık olarak tanımlanmasına neden olabilir. Yüzdeki kuruluk için peelingler sayesinde hem daha net sonuçlar alınabilir hem de cildin alt tabakasına nüfuz edilebilir. Neme bağlı olarak kullanılması gereken ve kaşıntı oluşumunun öne geçtiği görülen ilaçlarla birlikte yeniden geliştirilen bazı ürünler bulunuyor. Bunların kısa ve uzun duşlar sonraki etkisinin görülüyor olması da kuruluğun durumunun anlaşılmasına yardımcı olacak ve hasar oluşumunun önüne geçecektir.

Nemlenmenin ardından eğer vücutta bir anda kuruluk görülüyor ve hiçbir şekilde derinin üzerinde kayganlık oluşmuyorsa çok önemli sonuçlar ortaya çıkacaktır. Kozmetik ürünlerinin büyük bir bölümünün güzel görünmeye yardımcı olmasının yanı sıra teni de beslediği görülebiliyor. İnsanların nem kaybına neden olduğu anlaşılabilen doğal ortamlar da güneş ışınlarıyla birleşerek kişilerin yaşam tarzlarını etkileyebiliyor.

Yüzdeki Kuruluğun Sebebi Nedir?

Türkiye’de kış mevsimlerinde özellikle orta ve doğu kesimlerde çok düşük sıcaklıklar bulunduğu ve rüzgarın fazla olduğu görülür. Bunun keskin soğukla birleşmesiyle birlikte de kuruluğa sebep olabilecek faktörler oluşmuş olur. Kserozis olarak tanımlanan rahatsızlığın insanın derisinin büyük bir bölümünün düzenli olarak kuruması şeklinde bilinir. Çoğu insanın kuruyan derisine sebebiyet veren herhangi temel rahatsızlığı bulunmuyor olsa da duş alma sıklığının artmasının da bu rahatsızlığı tetiklediği göstermiştir.

Cildin kuruluğunun aslında yağ oluşumunun insan veya çevre tarafından engellenmeye çalışılması nedeniyle de olabileceği anlaşılmıştır. Yüzdeki kuruluk için peelingler sayesinde gün boyunca derideki donukluğun ortadan kaldırılması sağlanır. Soğuk hava, çok fazla duş alınması, hormonal bozukluk veya farklı cilt tipinden kaynaklanan durumlardan dolayı kuruluğun görülmesi son derece doğaldır.

Cilt Kuruluğu Vücudun Neresinde Yoğun Görülür?

Sizin cildinizin nasıl olduğunu öğrenebilmeniz için öncelikle parlama durumunu, gün içerisindeki değişimi ve kepeklenme tarzındaki farklu durumalrı incelemelisiniz. Eğer kaşıntı, kepeklenme veya henüz yağlanmadan da oluşabilecek tahriş hissi bulunuyorsa bu cildin kuru olduğu anlaşılır. Eğer sivilce oluşumuna sadece yüzde değil diğer bölgelerde de elverişli, gözeneklerin büyüdüğü ve derinin parladığı durumlar oluyorsa yağlı olduğu anlaşılır. Kuruluğun bu ciltte oluşması çok zor olacaktır. Son olarak da karma cilt tipine sahip insanlarda yüz, saç dipleri ve sırt gibi bölgelerde her durumun görüldüğü bilinir.

Citteki Kuruluk Nasıl Önlenir?

Son zamanlarda uygulanan taktiklerle birlikte yüzdeki ve cildin geri kalanındaki kuruluğun önlenebilmesi, sivilce oluşumunun önlenmesi için nelerin yapılabileceği düşünülmüştür. Dar giyen insanların çok fazla sürtünmeden kaynaklanan tahriş ve kızarıklık hissinin yanı sıra kurulukla da karşı karşıya kalması mümkündür. Bunun ortadan kaldırılabilmesi için bol giyilmesi, kimyasal macunlar ve jeller kullanmamalı, son olarak da duş sürenizi kısa tutmalısınız. Yüzdeki kuruluk için peelingler de beslenmenizi düzeltmenizin ardından uygulandığı taktirde bitki çayları ve meyve sularıyla birlikte katkı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.