Vipbakim

Pervin Bulgak’tan Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi Tarifi

Pervin Bulgak’tan Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi Tarifi

Bakım maskeleri olsun ve aynı zamanda bakım kürleri olsun; her zaman için uzmanlar tarafından önerilen maskeler kullanılmalıdır. Kimi bakım maskeleri bazen saçlarımıza zarar verebilir ve aynı zamanda da istenilen sonuçları elde edemeyebiliriz. Pervin Bulgak, saç bakım konularında oldukça uzman ve aynı zamanda birçok formülü sizler için veriyor. Bu şekilde uzmanların verdiği maske ve saç bakım önerilerini alırsanız; çok daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Pervin Bulgak saç bakımı, hangi bakımları kapsıyor ve hangi malzemeler kullanılıyor buna bakacağız.

Pervin Bulgak Yıpranmış Saç İçin Bakım

  • 1 ampul B vitamini
  • 2 yemek kaşığı fındık yağı
  • 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Yıpranmış saçlar, aslında sağlıksız saçlarında göstergesi olmaktadır. Aslında bunların olmasının nedeni saçlarımızı sürekli şekillendirmek olmaktadır. Gerek düzleştirici olsun gerek ise de fön makineleri olsun, saçlarımızı zamanlar yıpratmaktadır. Bu söylediğimiz malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıp uyguladıktan ve düzenli olarak kullandıktan sonra; yıpranmış saçlarınızdan eser kalmayacaktır. Karışımı saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza yedirmelisiniz. Daha sonra ise bir bone ya da streç film ile saçınızı sarın. 15-20 dakika bekledikten sonra saçınızı iyice durulayın. 15 günde bir bu maskeyi uygulayarak, sonuçlarını kısa sürede alabilirsiniz.

Pervin Bulgak Saç Dökülmelerine Karşı Bakım 

  • 1 tatlı kaşığı çam terebentin esansı
  • 2 tatlı kaşığı hint yağı
  • 1 adet rendelenmiş soğan,
  • 2 tatlı kaşığı çörek otu yağı,

Saçlarımızın yıpranmasından sonra gelen aşama, saçlarımızın dökülmesi olmaktadır. Her ne kadar farklı bakım kürleri uyguluyor olsak bile, bir şekilde saçlarda yıpranma ve aynı zamanda dökülmeler meydana gelmektedir. Söylenilen bu malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın ve daha sonra saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar yedirin. Streç film veya bone yardımı ile saçlarınızı kaplayın ve 15-20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ise soğuğa yakın bir su ile karışımı akıtın ve en sonunda şampuan yardımı ile saçınızı yıkayın.

Saç Bakımı Neden Önemlidir?

Bir kadının bakımlı oluşu, aslında her halinden bellidir. Ama saç bakımı bu durumunun esas kanıtlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçlar haftanın en az 3 günü şampuanlanmalı ve aynı zamanda da saçlara çeşitli maskeler uygulanarak, bakımlı tutulmalıdır. Bu sayede yıpranmaların ve aynı zamanda saç dökülmesi gibi sorunlarında önüne geçmiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.