Vipbakim

5 Dakikada Yapılan Toka

5 Dakikada Yapılan Toka

Saçlar uzun olunca rengarenk ve değişik tarzda tokalar vazgeçilmez adın aksesuarları arasında yer alır. Bu ürünleri bulamadığınızda, evde oldukça basit bir şekilde 5 dakikada yapılan toka yapabilirsiniz.

İğne, iplik ve kumaş parçası ile bir lastik işinizi görecektir. Bunun için giymediğiniz kıyafetlerden bile yararlanabilirsiniz. Dikiş dikmeyi bilen herkesin kolayca yapabileceği toka ile her kıyafetinize uygun bir renk bile yapabilirsiniz.

  • 2 parmak uzunluğunda bir lastik kesin,
  • 4 parmak uzunluğunda bir kumaş parçası kesin ve dikdörtgen şeklinde olsun,
  • Kumaşı dikin ve içinden lastik geçecek şekilde uzun bir şerit haline getirin,
  • Lastiği içinden geçirin.
  • Lastiği uçlarından bağlayın ve düğüm atın.
  • Daha sonra kalan kumaş parçasını dikerek tokanıza son şeklini verin.
  • Tokanız uzun ve orta uzunlukta saçlarınız varsa kolay bir şekilde kullanmanız için hazır olacaktır.

Eğer keçe kumaşınız varsa, bu kumaşları değişik şekillerde keserek birbirinden güzel taçlar, bandanalar ve çıtçıtlı tokalar yapabilirsiniz.

Pratik Saç Tokası Çeşitleri

Oldukça pratik bir şekilde yapılan saç tokaları ile özellikle küçük kızların süslü bir şekilde saçlarını şekillendirmesi mümkün olacaktır. Kendi kendinize 5 dakikada toka yapabilirsiniz. Bunun için yünü parmağınızda dolayarak bir düğme ile süsleyebilirsiniz. Daha sonra saçınıza örgü şeklinde örerek tokayı yapmış olabilirsiniz

En Pratik Saç Tokaları

Birbirinden pratik saç tokaları ile değişik uzunluklardaki saçların şekillendirilmesi mümkün olabilir. Mesela kısa saçlar için taç, bandana ve çıtçıtlı tokalar tercih edilirken uzun saçlılar için lastikli tokalar tercih edilebilir.

Pratik bir kullanımı olan saç tokaları kaliteli olarak satın alındığında saçların sorunsuz bir şekilde toplanması mümkün olabilir. Bu yüzden saç tokası için gerekli olan saç stiline göre seçim yapmak oldukça önemlidir. Saçlarınız uzunsa, kalın ve sıkı tokalar tercih edebilirsiniz. Gevşek lastikli tokalar saçlarınızı iyi toplamaz ve kolayca çıkabilir. Ayrıca ince telli ve ipek saçlarınız varsa birçok toka saçınızdan kayacaktır.

Kıvırcık saçlıların da saçlarını toplamaları oldukça zor olabileceğinden mutlaka saç tipine uygun olan tokaların tercih edilmesi gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.