Cilde Bulaşan Boya Nasıl Çıkar?

Eviniz içerisinde saçınızı boyadığınız zaman teninize bulaşacak olan boyanın nasıl temizleneceğini bilmiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Peki, cilde bulaşan boya nasıl çıkar?

Saçını genel olarak evde boyayan kişilerin en fazla yaşadığı problemler arasında boyanın dikkatsizlik sonucu tene bulaşmaktadır. Peki tene bulaşan boya ciltten nasıl çıkar?  İşte boyayı çıkarmaya yarayan yöntemleri sizlere sunuyoruz.

Nasıl Çıkartılır?

Cilt üzerinde yer alan boyayı çıkaran ve en fazla bilinen yöntemler arasında diş macunu yer almaktadır. Cildinizde yer alan boyayı çıkarmak adına ten üzerine macundan bir miktar sürebilir ve kuruması için bekleyebilirsiniz. Daha sonra ise sahip olduğunuz teninizden macunu çıkarabilir ve boya lekesinin yok olduğunu görebilirsiniz.  Diğer yöntemler arasında ise vazelin yer almaktadır. Elinize bir parça vazelin alabilir ve boyalı kısma sürebilirsiniz. Vazelin ile cildinizi ovalamaya başlayın.

Bu uygulamanın sonrasında boya lekesinin yok olduğunu görebilirsiniz. Saç boyası yüzünüze sürülmesi durumunda boyalı bölgeye bebek yağı sürebilirsiniz. Cildinizi yıkamadan ilk olarak bu şekilde bir gün beklemeniz gerekmektedir. Günün sonunda ise cildinizi yıkamanız önemlidir. Bu sayede boya çıkmaktadır. Yüzünüze veya el bölgesine bulaşan boyayı daha çabuk çıkarmak adına farklı bir yöntemde deneme yapabilirsiniz. Bu konuda karbonat, limon suyu ve bulaşık deterjanını bir araya getirerek macun kıvamına getirebilirsiniz. Bu macunu boyalı bölgeye sürmeniz gerekmektedir. Bir süre sonra cildinizi ılık su kullanabilirsiniz.

Boyayı Çıkarma

Bayanlar için saç boyama, çok daha güzel görünmek için önemli uygulamalar arasındadır. Bununla beraber saçımızı boyamanız sırasında, saç boyasının ellerimize, yüzümüze ya da cildimize bulaşması muhtemeldir. Bu yazımızda yer alan boya çıkarma yöntemleri sayesinde size boyun, alın veya ellere, kısacası cilt üzerinde bulaşmış olan saç boyasının nasıl çıkacağına dair etkili yolları sizlere anlattık. Boyanın deri üzerine bulaşmanın nedenleri arasında keratinize adı verilen durumun saçlarla beraber deride de gerçekleşmesidir. Bu yüzden kurumuş durumda yer alan saç boyasının ciltten çıkarılması zor olabilmektedir. Saç boyası en fazla boyun ve el bölgelerinde görülmektedir. Gayet kolay yöntemlerle yapılacak olan bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu tür sorunlarda cilde bulaşan boyayı çıkarma yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top