Vipbakim

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapılır ?

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapılır ?

Rimel kullanırken en büyük sorun rimel lerin çok çabuk kurumasıdır. Birçoğumuz bu kuruyan rimel leri artık bir daha kullanamayacağını sanıp çöpe atarız. Durun siz böyle yapmayın çünkü bu yazımızda kuruyan rimel için ne yapılır ? ve evimizdeki malzemelerle nasıl eski kullanılabilir haline geri gelir bunu öğreneceğiz.Şimdi gelin kuruyan rimel imizi nasıl tekrar kullanabiliriz onu öğrenelim.

Kuruyan Rimel inizi tekrar kullanabilmeniz için işte basit yollar;

  1. Zeytinyağı. Bunlardan ilki kuruyan veya serleşmeye durmuş rimelimize bir iki damla zeytinyağı damlatıyoruz ve fırçasıyla rimeli karıştırıyoruz son derece faydalı bir yöntem üstelik zeytinyağı kirpiklerimizi besleyecektir.
  2. Bir diğer yol ise badem yağı. Badem yağı ile kuruyan rimelinizi yumuşatabilirsiniz ayrıca badem yağının kirpikleri uzatıcı özelliği de bulunmaktadır.
  3. Başka bir yol gül suyudur rimelinizin fırçasına gül suyu sürün sonra rimel kabınıza fırçanızı batırıp çıkarın.
  4. Kullandığınız eyeliner ınızın sıvısından rimel kabınıza birkaç damla damlatın.
  5. Kuruyan rimel inizi yumuşatmanın bir diğer yolu ise el ve yüzünüzde kullandığınız nemlendirici kremler . Rimel fırçasına az miktarda sıvı nemlendirici kreminizi sürün rimel kabınıza batırıp çıkarın fırçanız ve rimeliniz yumuşacaktır.
  6. Bir başka işe yarayan yol ise; bir kapta suyu kaynatın sonra bu suyun içine rimelinizi kapalı bir şekilde koyun su soğuyana kadar içinde bekletin sonrasında yumuşayan rimelinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İşte yukarıda bahsettiğimiz bu birkaç basit yolla kuruyan çöpe atmayı düşündüğünüz rimel lerinizi tekrar yumuşatabilir ve hatta bu doğal yollar sayesinde kirpikleriniz beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Güzellikle kalın, hoşça kalın..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.