Vipbakim

Sökülen Kazak Nasıl Düzeltilir?

Sökülen Kazak Nasıl Düzeltilir?

Özellikle kış aylarında pek çok kadın sökülen kazak nasıl düzeltilir sorusunu sormaktadır. Merak etmeyin. Evde sökülen kazaklarınızı profesyonellerin tercih ettiği bu yöntemle eski haline getirebilirsiniz.

Soğuk kış ayında arkadaşlarınızla buluşmak için sözleştiniz ve dolaptan en sevdiğiniz kazağınızı çıkardınız. O da ne? Kazağınızın delik olduğunu fark ettiniz. Bu durumda sakın panik yapmayın ve size söyleyeceğimiz adımları sırasıyla inceleyiniz.

Bu gibi durumlarda birçok kişi hemen eline iğne iplik alır ve kazağı dikmeye başlar. Ancak sonuçtan da pek memnun olmaz. Size söyleyeceğimiz yöntemle sadece 10 dakikada kazağınızdaki bu sökükten kurtulacaksınız.

Sökülen Kazağı Düzeltme

Yapacağınız ilk şey bir tane parşömen kâğıdı bulmak. Parşömen kâğıdını ütü masasının üzerine serin. Böylece kazağınız yapışmayacak ya da daha fazla zarar görmeyecek.

Kazağınızı ters çevirerek ütü masasının üzerine yerleştirin. Parmaklarınız ile deliği kapatabildiğiniz kadar kapatın.

Deliğin üzerine yapışkan bir tela yerleştirin. (Telayı nerede bulabilirim, diye panik yapmanıza gerek yok. Herhangi bir kumaşçıdan hatta terziden de bulabilirsiniz. Uygun fiyatta olan bu teladan yarım metre alarak zor zamanlarınız için saklayabilirsiniz.)

Ütünüzü çalıştırın ve yün ütüleme ayarına getirin. Kazağın üzerine beyaz örtü serin. Sprey şişesi yardımıyla örtünün üzerine su sıkın. Ütü ısındıktan sonra, 10 saniye kadar ütüyü örtünün üzerine basın.

10 saniye sonra ütüyü kaldırın ve kazağınızı kontrol edin. Eğer delik tam olarak kaybolmadıysa aynı yöntemi bir iki defa daha deneyebilirsiniz.

Yıpranan Kıyafetler

Günlük hayatımızdaki koşturmacalardan kıyafetlerimizi istemeden de olsa kirletebilirsiz. İşte sizlere kıyafet tamiri hakkındaki bazı pratik bilgiler:

-Kazaklarınızın yünü çok dökülüyorsa, bir poşete koyun ve buzlukta bekletin. Yünlerinin artık dökülmediğini göreceksiniz. Bu işlemi kazağı giymeden önce her akşam yapabilirsiniz.

-Kot pantolonunuzda bir türlü gideremediğiniz kötü bir koku varsa, poşete koyup buzlukta bir gece bekletin. Kokuya neden olan bakteriler buza karşı dayanamaz. Aynı zamanda kokudan kurtulan pantolonlarınızı da sık sık yıkamak zorunda kalmazsınız.

-Kıyafetlerin koltukaltlarında bulunan ter lekelerinden limon ve kabartma tozu yardımıyla kurtulun. Karışımı lekenin üzerinde 1 dakika bekletin ve yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.