Vipbakim

5 Adımda Sağlıklı Ve Canlı Saçlar

5 Adımda Sağlıklı Ve Canlı Saçlar

Sağlıklı saç aynı zamanda dolgun ve parlayan saç anlamına gelir. Düzenli olarak bakım uygulamak da sağlıklı saçlara sahip olmanın altın kuralıdır. Saçınıza doğal parlaklık verecek, bakım yapacak ve nemlendirecek yöntemler mevcut. Sadece 5 adımda sağlıklı saçlar a sahip olabilirsiniz. Sağlıklı saçlara kavuşmak için pahalı kozmetik ürünler kullanmanıza veya  kuaföre gitmenize pek gerek yok. Evimizde uygulayacağımız yöntemler ile saçlarınıza bakım yapmak hem eğlenceli hem de kolay.

1.Adım: Saçlarımızı kestirmeye kıyamıyoruz fakat altı haftada bir saçınızın kırıklarını aldırmalısınız. Kırılmış bir saç asla sağlıklı olamaz ve mat görünmeye muhtaçtır. Ayrıca saçın uzamasının önündeki en büyük engel kırıklarınız.

2.Adım: Kuru saç derisi kepek sorununa ve uçlarının kırılmasına sebep olur. Saçınıza badem yağı ve zeytin yağıyla bakım yapmak bu sorunları önler. Haftaya 1-2 kere bu nemlendirme işlemini yaparsanız saçınız kökünden ucuna kadar sağlıklı olacaktır.

3.adım: 5 adımda sağlıklı saçlar için saçın temiz olması çok önemli. Saç derisine yapışan jöle, köpük ve diğer ürünler saç köklerini tıkayarak kepeğe ve saç dökülmesine sebep olur. Saç derisi temiz olmadığında bu sorunlar aynı zamanda saçınızın donuk ve yıpranmış görünmesine sebep olur.

4.Adım: Saçımızı kuruturken kullandığımız saç kurutma makinaları oldukça zararlıdır. Bu yüzden saçlarınızı kuruturken ısı ayarını en düşüğe getirin. Hatta imkanınız var ise havlu ise ıslaklığın fazlasını alarak kendi kendine kurumasını beklemeniz en güzel yöntem olacaktır. Bunun yanında saçlarımı düleştirmek için kullandığımız saç düzleştiricileri saçların hem kopmasına hem de kurumasına neden oluyor. İlla kullanmak zorundaysak en düşün ısı ayarında veya ısı koruması olan ürünleri tercih etmeliyiz.

5.Adım: 5 adımda sağlıklı saçlar için son adım ise sağlıklı beslenmek her şeyin başında geliyor. Tükettiğimiz sağlıksız yiyecekler de genç sağlığımızı bizden çalmaktadır. Organik ürünler kullanmalı ve hazır yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bunun yanında liftli gıda ürünleri tüketmek oldukça önemli. Günde en az yirmi beş gram lif tüketmek gençlik formulleri arasında yerini alıyor. Sigara içiyorsanız acilen bırakmalı hatta içenlerin yanında bulunarak pasif içici olmaktan kurtulmanız gerekiyor.

Sigara saç dökülmesini etkileyen en önemli faktörlerden biri ayrıca saçınıza sinen kokusunu sevdiğinizi de pek sanmıyoruz. Vücudun ihtiyacı olan vitaminleri yeterli miktarda almamak ilerleyen yaşlarda saçı da etkiliyor. Bol bol su tüketmek hem saçınıza hem de vücudunuzun diğer bölgelerine sağlıklı ve dinç bir görünüm katacak. Sağlıklı saçlara sahip olmanın hem fiziksel hem de ruhsal olarak sizi mutlu ve pozitif hissettireceğini unutmayın. Tüm bu emekleri vererek sahip olduğunuz sağlıklı saçları korumayı da unutmayın. Bakım yapmaktan vazgeçtiğiniz zaman tekrar eski formuna kavuşturmak daha zahmetli ve zaman alıcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.