Vipbakim

Adım Adım Fön Çekmenin İncelikleri

Adım Adım Fön Çekmenin İncelikleri

Biz kadınların görünüşümüzü en çok etkileyen yeri saçlarımız. Çeşitli saç modelleri ile görünüşünüzde değişiğe gidebiliyoruz. Gittiğimiz mekana ve katıldığımız etkinliğe göre saçlarımıza farklı modeller uyguluyoruz. Örneğin işe giderken kullandığımız saç modeli ile arkadaşımızın düğününe giderken kullandığımız saç modeli aynı olmuyor.

Fakat fön her zaman kurtarıcımız olabilir. Günün her zamanına ve gittiğimiz her mekana uyum sağlayabilen bir saç modelidir. Size aynı anda hem şık hem de spor bir hava katabilir. Acilen gitmeniz gereken bir yer varsa veya artık fönünüzü çektirmek için kuaföre gitmek istemiyorsanız size evinizde adım adım fön çekmenin incelikleri hakkında şahane tüyolar vereceğiz.

Malzemeler: Saçınıza fön çekmeniz için gereken birkaç ekipmanları evinizde yoksa bile kolayca elde etmeniz mümkün. Bunlardan en önemlisi fön başlığı olan bir fön makinesidir. Fön çekimi için ideal fön makinesi doğru pervaneye sahip olmalı, rezistans yapısı ile yüksek ısılı ve basınçlı hava üfleyen 2000 Watt gücünde fön makineleri olmalıdır. İhtiyacınız olan ikinci şey işe tabii ki bir saç fırçası. Büyük yuvarlak fırça veya yarım yuvarlak kıllı fırça tercih etmelisiniz.

Bu fırçaların saçları yumuşatma etkisi üst düzeydedir. Saçınızın parlaması ve saç derinize zarar vermemesi için yumuşak kıllardan oluşan fırçaları tercih ediniz. Ayrıca seramik tabanlı fırçalar saçına parlaklık katma özelliğine sahiptir. Bunların dışında saçınızı taramak için kullandığınız günlük tarağınızı da yanınızda bulundurun.

Fön çekerken ayıracağınız saç tutamlarını tutturmak için tel toka ya da buna benzer küçük tokalara da ihtiyacınız olacak.
Saçınızı yıkayarak başlayın: Adım adım fön çekmenin inceliklerinde en önemli unsur temiz olması. Bu yüzden fön çekmeden önce saç yapınıza uygun olan şampuan ve saç kremini kullanarak kalıcılığı artırabilirsiniz. Saçlarınızı ılık suyla yıkamak şekil vermenizi kolaylaştırır.

Kurutma: Saçınızı ılık su ile yıkayıp duruladıktan sonra tamamen kurutmayınız. Saç ne ıslak ne de kuru olmalıdır. Saçınızı nemli bir şekilde bırakınız.

Saçlarınızı ayırın: Yıkayıp nemli bıraktığınız saçlarınızı tokalarınız yardımı ile tutamlara ayırarak tutturunuz. Saç tutamları çok kalın olmamalıdır çünkü kalın tutamlar şekil vermenizi zorlaştırır.

Fön çekmek: Tokalar yardımıyla ayırdığınız saçlarınız artık fön çekme işlemine hazır. Fön çekerken fön makinenizi orta sıcaklığa ayarlayın ve cihazı saçınızdan 10-20 santim uzakta tutun. Fön makinesini saça dik olarak değil yatay bir şekilde tutun. Dik olarak tutmanız ve saçınıza fazla yaklaştırmanız saçınızı yakmanıza sebep olabilir. Fırçayı saçın alt kısmına yerleştirdikten sonra fön makinesini fırçayla birlikte hareket ettirerek fön çekmeye başlayabilirsiniz. Fön çekme işlemine önce ensenizden başlayın. Enseden başladığınız fön çekme işlemine üst kısımlara doğru ilerleyerek devam edin.

Korumak için: Adım adım fön çekmenin inceliklerinin son adımında çektiğiniz fönün kalıcılığını sağlamak. Sprey ile saç şeklinizi sabitleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.