Vipbakim

Adım Adım Saç Kırıkları Nasıl Düzeltilir

Adım Adım Saç Kırıkları Nasıl Düzeltilir

Sağlıklı saçın sırrı herkes tarafından bilinen saç kırıklarının alımından oluşur. Ama zamanımız olmadığından ama üşenildiğinden bir türlü fırsat bulunup da o saç kırıkları alınmaz. Her kadının başa belası saç kırıkları, doğru kullanımlar uygulandığında giderilebilir. Özellikle yazın güneş ve deniz, genetik olarak saçlarınızın aşırı ince telli olması, fazla ısıya maruz kalan saçlar, sürekli renk değişimi, yanlış bakım ürünleri, saçınızı sürekli olarak aynı yerden toplamak, lastik toka kullanmak, saçlarınızı havluyla sert bir şekilde ovalamak saç kırığı oluşumunu tetikler.

Saçınızı uzatıyor olmanız saç kırıklarını kesmemeniz gerektiği anlamına gelmez. Eğer saçınızın ucunda kırık varsa, kesmediğiniz takdirde saç ucuna kadar ilerleyebilir. O yüzden saç kırıklarını düzeltmek gerekir. Saç kırıkları için ekstra kuaföre gitmeye zamanı olmayanlar için adım adım evde saç kırıklarını düzeltmeyi takip edebilirler.

En bilinen yöntem saçlarınızı burgu yaparak ucundan köküne doğru baş ve işaret parmağınızla ittirerek kırıkların ortaya çıkmasını sağlamalısınız. Bu işleme başlamadan önce saçınızın kuru, düz ve makasınızın da keskin olması gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken makası saça paralele tumanızdır. Saçınız saçınızı düz bir şekilde tutup ona yan gelecek şekilde kullanmayın. Bu fazla saç kesimine sebep olacaktır.

Saçınızı düz uzatıp makası da onuna birlikte yukardan aşağıya ya da tam tersi istikamette aşağıdan yukarıya doğru tutarak kesmeniz gerekir. Adım adım evde saç kırıklarını düzeltirken saç uçlarındaki beyaz kısımlarını almanız sizin için yeterli olacaktır. Böylelikle saçınız hava alarak, uzaması kolaylaşacaktır. Daha sonrasında uygulayacağınız doğru bakım kremi saçı nemlendirerek rahatlamasını sağlar. Bununla birlikte yaptığınız bu yöntemi en azından saç kırıklığının fazlalığınıza göre tekrarlamanız gerekebilir. Adım adım evde saç kırıklarını düzeltmek sadece var olan kırıkları almanıza fayda sağlayacaktır.

Tekrar kırık oluşumunu engellemez. Tekrar kırık oluşumunu engelleyebilmek için bu işlemi minimum 4 ile 6 haftada tekrarlamanız gerekebilir. Sadece kesme işlemi kırıkları düzeltmeye yetmediğinden kesim işlemine ek olarak saçınızın ihtiyacına göre kullanacağınız nem dengeleyici ürünler, onarıcı kremlerinde faydasını göreceksiniz. Saçınızı yıkarken tercih ettiğini suyun sıcaklığı ya da soğukluğu saç kırıklarınızı etkileyecektir.

Ilık suyla yıkayıp soğuk suyla duruladığınız saçınız da, kafa derinizdeki gözenekleri açarak saçların hava almasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak şampuandan sonra saç kremi mutlaka kullanmak, saçları tararken çok fazla çekiştirmeyip uçtan yukarıya doğru taramak, tarağın büyük aralıklı ve uçlarının top şeklinde olması kırıklarınızın azalmasında fayda sağlar.

Piyasada kullanılan ürünlerin doğallını onaylamıyorsanız eğer, evde yapacağınız doğal yöntemli bir maskenin faydasını görürsünüz. Zeytinyağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı gibi saça faydası bilinen doğal yöntemlerden oluşturduğunuz maske, piyasa da bulunan çoğu ürüne denk olacaktır. Böylelikle hem size maddi anlamda tasarruf ettirecek hem de daha doğal bir yöntemle işinizi kolaylaştıracaktır.

Etiketler: