Vipbakim

Badem Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Badem Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Badem yağı ile evde hazırlayacağınız bakım maskesi saçlarınız için çok faydalıdır. Badem yağı Omega 3 yağ asidi, E Vitamini ve magnezyum gibi saç sağlığı için çok gerekli maddeleri bolca içerir. Badem yağı saç kaybını azaltır, hasarlı saçlar için onarım yapar ve saçları güçlendirir. Aynı zamanda saç uzatmak için badem yağı kullanabilirsiniz. Gelelim badem yağının kullanımına.

Badem Yağı Kuru Saça Uygulanır;

Kuru saçlarınızı bir güzel tarayın Badem yağı kuru ve taranmış saça uygulanır. Güneşin zararlı etkileri ve dış etkiler yüzünden yıpranmış saçlar için badem yağı çok iyi gelmektedir. Ayrıca güzel bukleler için badem yağı maskesi kullanabilirsiniz.

Avucunuzun içine bir kaç damla badem yağını dökün. Sonra bir tutam saçınıza yağı sürün. Tüm saçınıza uygulayana kadar bu işleme devam edin.Saçlarınıza badem yağını sürdürdükten sonra yapmanız gereken en önemli şey saç diplerine bu maskeyi yedirmek olacaktır. Çünkü badem yağındaki etken maddeyi en çok saç kökleri emecektir.

Badem yağı saçınızdayken günlük stilinizdeki gibi saçlarınızı şekillendirin. Saçlarınızın şekli bozulursa daha fazla badem yağı kullanabilirsiniz.Badem yağı dökülmüş ve kopan saçlar için çok iyi bir tedavidir. Her zaman kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

İpuçları:

Saçlarınız için daima doğal tedaviler uygulayın.
Saç bakımı yaparken daima taze ürünler kullanın. İçi geçmiş ürünlerin etkisi kalmaz.
Her gün yenilen birkaç badem hem saçlarınıza hem de cildinize faydalıdır. Ayrıca badem yağını salatalarda da kullanabilirsiniz.

Uyarılar:

Badem yağını saçınıza sürmeden önce asla ısıtmayın veya kullanmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.