Vipbakim

Bahara ışıldayan saçlarla girmenin yolları

Bahara ışıldayan saçlarla girmenin yolları

Bahar aylarında içiniz cıvıl cıvılken saçlarınız öyle görünmüyorsa şimdi gücünüzü elinize almanızın tam zamanı! Bahar ayları yaz mevsiminden önce saçlarınızı güçlendirmek, sağlıkla ışıldamalarını sağlamanız adına çok doğru bir zaman.

Kış geldi geçti ve siz saçlarınızla hiç ilgilenmediniz mi? Cevabınız hayır ise üzülmeyin hala vaktiniz var! Bahar aylarında saçlarınızın yapısına uygun doğru ve mümkün olduğu kadar organik içeriklerden oluşan ürünler kullanmanız bu konuda atacağınız ilk adım olmalı. Peki ya sonrası? İşte bahar aylarında saçlarınızı yaza hazırlamanızın yollarını sizler için araştırdık.

SAÇ KORUYUCU KULLANIN

Saçlarınızın rengini değiştirmek, her hafta kuaförde fön çektirmek ya da evdeki saç şekillendiricileriyle saçlarınızı değiştirmek elbette motivasyonunuzu yükseltir. Ancak unutmayın, tüm bu işlemler saçlarınızın yıpranmasına ve kırılmasına da yol açar. Saçlarınızda çatal çatal bir görünüm meydana gelebilir. Bu kırılma ve çatallaşmalar saçlarınızın uçlarından başlayarak yukarıya doğru devam eder. Öncelikle en iyi bakımın“kesim” olduğunu belirtelim. Saçlarınızın uçlarındaki kırıkları bekletmeden, düzenli bir şekilde kuaförünüze aldırmalısınız. Böylece saçlarınız nefes alacaktır. Ancak hemen hatırlatalım; saçlarınızı kestirdikten sonra onları bir süre fön ya da diğer ısı veren şekillendiricilerden korumanız çok önemlidir.

Saçlarınızı şekillendirmeden önce ise koruyucu bir ürün kullanmalısınız. Böylece ısının saçlarınıza direkt olarak nüfuz etmesi önlenecek ve saçlarınızın yıpranması engellenecektir.

Saçlarınızın da tıpkı cildiniz gibi yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Saç tipinize uygun bir bakım maskesi saç tellerinizi onarırken saç derinizi de ferahlatır. Kaliteli ve uygun bir ürün saçlarınız esnekliğini geri kazandıracak, tekrar ışıltısına kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Sadece kozmetik saç maskeleri değil evde kolayca uygulayabileceğiniz doğal bakım maskeleri ve yağlar da saç bakımının vazgeçilmezlerindendir. Örneğin E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı dahi saçlarınız için son derece faydalı bir bakım olacaktır.

bahar-ayi-icin-sac-bakim-onerileri

Banyo ürünlerinizde de mümkün olduğu kadar organik şampuan ve bakım kremi tercih etmelisiniz. Bir süre sonra saçlarınızdaki farkı hemen hissedeceksiniz. Tüm bunlara ek olarak bahar mevsiminde saçlarınızda dökülmeler de meydana gelebilir. Mevsim geçişlerinde sıkça karılaşılabilen bu durum karşısında öncelikle vitamin ve kan değerlerinizi kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır. Demir, B vitamini, Çinko eksikliği saç dökülmesine yol açabilir. Vücuttaki eksiklikler doğru beslenme ya da gerekli görülen gıda takviyeleriyle çabucak giderilebilir.

Nasıl olsa havalar ısındı diye saçlarınızı yıkama sıklığınızı artırmanız doğru bir adım değildir. Saçların her gün yıkanması da saç derisindeki koruyucu tabakaya zarar verir. Bu yüzden saçlarınızı bahar aylarında da maksimum haftada 2-3 kere yıkamalısınız. Banyo sırasında parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapmak, kan dolaşımını hızlandırır ve saçlarınızın daha sağlıklı olmasına, dökülmelerinin azalmasına yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.