Vipbakim

Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir kadın için en önemli bakımlardan birisi şüphesiz ki saç bakımı olmaktadır. Saç bakımı yaparken bizler yanlış yolları tercih edebiliyoruz. Yanlış ve aynı zamanda doğru olmayan bakımlar karşımıza çıkabiliyor ve bizlerde bu ekipleri onaylıyoruz. Gerek yanlış bitkisel bakımlar gerek ise de saçlarımız için doğal olmayan kimyasal maddeler kullanıyoruz. Kuaförlere gittiğimiz zaman özellikle de; birçok bakımdan geçiyoruz evet ama ne kadar sağlıklı ve ne kadar doğru, bu konu tartışılır doğrusu. Bizlerde bu bakımdan dolayı; bitkisel yağlarla saç bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.

Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar

Biberiye Yağı

Saç derisinin beslenmesi ve aynı zamanda saçların çok daha hızlı uzaması için bir adım atmak istiyorsanız; o adım işte karşınızda, elbette biberiye yağı. Bu tarz direk olarak saç derisine işlemeli ki; bu sayede saç derisinde kan dolaşımı hızlanmalı ve aynı zamanda saçların uzaması sağlanmalı. Bu da diğer en etkili yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama dikkat edilmesi gereken bir husus var ki; biberiye yağını tek başına saç derinize uygulamayın. Gerek badem yağı gerek ise de benzer türde yağlar ile incelterek kullanabilirsiniz.

Ardıç Yağı

Saç diplerinde çeşitli hastalıklar meydana gelebilir. Gerek egzama olsun gerek ise de bu gibi hastalıklar olsun, çeşitli durumlar meydana gelebilir. Eğer sizlerde de bu sorunlar baş göstermiş ise; yapmanız gereken şey ardıç yağı kullanmak olacaktır. Aynı zamanda saçlarınızı şekillenmesinden kalan sıkıntıları da düzenleyecektir.

Jojoba Yağı

Saçlarımız çoğu zaman için kırılır ve bizlerde bunun önüne geçemeyiz. Gerek kırılmalar olsun gerek ise de yıpranmalar olsun, bunların önüne geçmek adına bir  şekilde yağlar kullanılmaktadır. Gerek uçlarına gerek ise de tamamına kırıklar için kullanabilirsiniz. Bu sayede de saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistancevizi Yağı

Saçlarınızın çok yoğun bir şekilde yıprandığını görebiliyorsanız; yapmanız gereken şey hindistancevizi yağı kullanma olacaktır. Gece yatmadan önce bir yemek kaşığı kadar yağı saçlarınıza uygulayın, yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın hem eski parlaklığına kavuşacak hem de oldukça bakımlı gözükecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.