Vipbakim

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı saçların bakımı oldukça özen gerektiren bir bakımdır. Boyalı saç bakımı nasıl yapılır? öncelikle bunu bilmemiz gerekmektedir.

  • Nem Kaybı Boyayı Etkiliyor

Eğer saçlarınız uzun süreden beri boyalı ise ve aynı zamanda uzun zamanlardan sonra ilk defa boyasız bırakıyorsanız ve sonucunda boyuyor iseniz; nem kaybı olduğunu göreceksiniz. Bunun önüne geçmek adına; boyalı saçlarınızda nem bakımını eksik etmeyin.

  • Sıcak Suya Dikkat

Sıcak suyu seviyor olabiliriz. Özellikle de kış aylarında sıcak su ile duş almak; neredeyse muazzam bir etki yaratır vücudumuzda. Ama sıcak su saçınızda ki boyanın çok daha çabuk akmasına neden olacağı gibi aynı zamanda da nem kaybına neden olmaktadır. Bu bakımdan dolayı da ılık su ile saçlarınızı yıkamayı unutmayınız.

  • Boyalı Saçlar İçin Özel Şampuan

Günlük hayatımızda kullandığımız, marketlerden aldığımız şampuanlarda oluşan etkin maddeler saçlarımıza uzun süreli zararlar verebilmektedir. Hele ki saçlarınız boyalı olduğunu zaman bu oran biraz daha artış göstermektedir. Bu bakımdan dolayı şampuanınızı bitkisel şampuanlardan ve aynı zamanda renk koruyucu şampuanlardan seçin.

  • Sık Sık Renk Değiştirmeye Hayır!

Saçlarınızı bir ay başka diğer ay ise başka bir renge boyamak; sizlere oldukça zarar verecektir. Daha doğrusu saçlarınızda boyanın kalıcılığı azaltacaktır. Bu bakımdan dolayı sık sık renk değiştirmek yerine, aynı renge devam etmenizi öneririz.

  • Isı İle Şekil Verirken Dikkat Edin

Sıcak su saçlarınıza ne kadar zarar veriyorsa; saçlarınıza şekil verirken de, saçlarınızı o kadar yıpratırsınız. Gerek saç kurutma makinesi olsun gerek ise de düzleştirici olsun; bunlar oldukça zarar verir. Bu gibi ısı veren malzemeleri kullanmadan önce; saçlarınıza ısıya etkili spreylerden uygulayın ve rahatlıkla saçlarınıza şekil verin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.