Vipbakim

Ceviz Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Ceviz Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarımız zamanla yıpranmak ile birlikte aynı zamanda da gerek dökülür gerek ise de saçlarımızda cansızlıklar meydana gelmektedir. Ama unutmamak gerekir ki bu durumun önüne geçmek de pek zor değildir. Yapmanız gereken şey farklı bakım yolları denemek ve aynı zamanda farklı bakım maskeleri yapmak olacaktır. Bildiğimiz birçok bitki ve aynı zamanda da birçok yağ da bu şekilde saçlarımıza etki etmektedir. Ceviz yağı ile saç bakımı bu bakımdan dolayı etkili olan bakımlardan birisidir.

Ceviz Yağı İle Saç Maskesi

  • 1 çorba kaşığı ceviz yağı
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı soya yağı

Söylenilen bu malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın ve saçlarınızın her yerine iyice yedirmelisiniz. Bu esnada da saçınıza sıcak ve ıslak bir havlu ile sarın, yarım saat boyunca bekletin. Daha sonra ise saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

Ceviz Yağının Saça Faydaları

Saç kırılmalarının önüne geçmekle birlikte aynı zamanda da saç uçlarınızı iyi bir şekilde pürüzsüz olmasını sağlar.

Ceviz yağı saç uçlarınıza kadar bir etki gösterir ve bu sayede de oldukça sağlıklı bir bakım olmaktadır. Bunun dışında ise; saç köklerinizi de en iyi şekilde beslemektedir.

Eğer saçlarınız cansız ise; bu saçlarınıza gerek parlaklık gerek ise de canlılık kazandıracaktır.

Ceviz yağı sayesinde saçlarınız çok daha etkili bir şekilde uzayacaktır ve aynı zamanda da kısa bir sürede uzamasını sağlayacaktır.

Saç dökülmeleri kadınların en çok sıkıntı duyduğu etkilerden birisidir. Eğer sizlerde saç dökülmelerinin önüne geçmek istiyorsanız; ceviz yağını kullanabilirsiniz.

Cevizin ilk hallerini herkes bilir. Özellikle de ellerimizde bıraktığı lekeler biraz da bizlere sıkıntı yaratabilir. Bu etki saç üzerinde de olmaktadır. Saçlarınıza renk verir ve bu sayede saçlarınızın beyazlamasının önüne geçmektedir.

Saç diplerinde egzama gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunun için kullanmanız gereken yağ ise ceviz yağı olmaktadır.

Saç uzamasına karşı etkili olduğunu söylemiştik. Ceviz yağı ile birlikte kullanacağınız ekstra yağlarda saçlarınız üzerinde hızlı uzama etkisi yaratacaktır.

Saçlarınız üzerinde hoşunuza gitmeyen basıklık ve aynı zamanda cansızlık var ise; ceviz yağı saçları dolgun gösterir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.