Vipbakim

Çıt Çıt Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Çıt Çıt Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Depresyona girdiğimiz zaman ilk önce nerelerden değişikliğe başlarız, elbette saçlardan. Gerek kestirme olsun gerek ise de boyama olsun; bunların hepsinin çoğu zaman sebebi depresyon olmaktadır. Ama depresyon hallerimiz geçtikten sonra bir an kendimize bakarız, belki de o an çok beğendiğimiz saçımız bize çok uzak gelecektir. Bunun için yapılması gerekilen birçok durum vardır. Saçlarınız eğer uzunsa ve kestirmiş iseniz; çıt çıt kullanabilirsiniz. Vücudumuzun her köşesinin bakıma ihtiyacı olduğu gibi; çıt çıt saçların bakımı aynı şekilde özenli olmalıdır. Pekala bu bakım nasıl yapılır, çıt çıt saç nasıl kullanılıyor buna değineli.

Çıt Çıt Saç Bakımı

  • Çıt çıt saçların bakımı oldukça önemlidir. Bu bakımdan dolayı da her kuaföründe önerdiği gibi, ayda en az 2 kere çıt çıt saçlar yıkanmalıdır.
  • Saçların 6 kere kullanılmış olmasından sonra yıkanmalıdır. Bu aynı zamanda kuaförlerinde önerdiği bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Çıt çıt saçların uç kısımlarında demir mekanizmalar vardır. Saçlarınızı yıkarken demir kısımların suya değmemesine ve bu sayede de paslanmamasına özen göstermelisiniz.
  • Çıt çıt saçları yıkarken, toka kısımlarına suyu değdirmemeye özen göstermelisiniz. Bu sayede hem daha uzun ömürlü hem de daha sağlıklı bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.
  • Çıt çıt saçlarınıza önerilen şekilde özen göstermelisiniz ve aynı zamanda da önerilen şekilde yıkamalısınız.

Çıt Çıt Saçların Kullanımı

  • Çıt çıt saçlarınıza şekil vermek, aslına bilindiği kadar zor değildir. Bazı kadınlar gerek düzleştirici gerek ise de saç şekillendirici uygulamamaktadır. Ama çıt çıt saçların bu konularda bir sakıncası yoktur, her şekilde saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.
  • Kendi saçlarınıza nasıl bakım yağları ve aynı zamanda bakım maskeleri uyguluyorsanız; çıt çıt saçlarınızı da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Bu sayede kendi saçlarınızdan bir farkı olmadığını anlayacaksınız.
  • Saçlarımız şekil verilmesi en zor durumlarda bile, bizlere bir kolaylık sağlamaktadır. Gerek topuz yaparken gerek ise de at kuyruğu yaparken, çıt çıt saçlarda bu sayede bizlere fayda sağlayacaktır.
  • Çıt çıt saçınıza topuz ve aynı zamanda bu şekilde bir işlem yaparken en önemli meselelerden birisi; saçlarınızın ek kısımlarının gözükmemesi olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.